Кампања власти као потенцијални државни удар

У Демосу сматрају да кампања врха власти против црногорске Скупштине представља и потенцијалне елементе државног удара.
„Након што је већина изабраних народних посланика у Скупштини одбила да покрива сумњиве и за државу штетне уговоре Владе и интересних лобија којима се распродају и девастирању најатрактивније локације на Црногорском приморју, покренута је нова пропагандна офанзива врха власти“, оцијенили су у Демосу.
Према њиховом мишљењу, показујући свој недемократски карактер, владајућа странка преко својих пунктова не престаје да брутално напада Скупштину, тиме и легалност функционисања политичко уставног система.
У Демосу наводе да је политички импут за кампању бламирања и укидања скупштинске улоге, што потенцијално носи и елементе државног удара, дао премијер Мило Ђукановић, како истичу, неодговорном изјавом о „парламентарној диктатури“.
„Послије партијских агитатора, главне улоге у кампањи преузимају пунктови из другог и трећег реда, дакле контролисани медији и Филип Вујановић. Док апологете корумпираног новинарства према добијеним политичким инструкцијама комбинују провинцијске монтаже и провидне заплете са свим дипломатским посљедицама за земљу, значајан допринос нападу на Скупштину, тиме и на легалност политичког система даје и нелегални предсједник државе“ навели су из Демоса.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Bravo za Cakija i Gorana!