Канцеларија за Косово и Метохију: Ухапшен осамдесетогодишњи Србин у општини Исток на КиМ
1 min read![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2022/08/petar.jpg)
Фото: Канцеларија за КиМ
Да је намера Аљбина Куртија да Косово и Метохију етнички очисти од Срба потврђује и данашње хапшење осамдесетогодишњег Томислава Пантића у општини Исток.
Како је саопштика Канцеларија за КиМ ,Пантић који је у деветој деценији живота ухапшен је под сумњом да је одговоран за наводни ратни злочин, иако је у прошлости често неометано одлазио из централне Србије, где је протеклих година живео, да обилази своје имање у Метохији.
– По много пута примењеном сценарију, за којим приштински органи обично посежу када неком Србину треба да се отме имовина, Пантић је практично киднапован од стране такозване косовске полиције и одведен у Приштину, иако је у поодмаклим годинама- истичу из Канцеларије за КиМ из које пдосећају да је од 2021 године арбитрарно, без основа, на Косову и Метохији ухапшена 71 особа српске националности, у склопу кампање застрашивања са циљем да се читаве породице приморају на исељавање из наше јужне покрајине или да се обесхрабре у жељи да се врате на своја имања.
– Под маском успостављања наводне владавине закона, на Косову и Метохији се врши бескрупулозно етничко чишћење, које је само у протеклих годину дана резултирало исељавањем најмање 15% српског становништва – додаје се у саопштењу Канцеларије за КиМ и истиче да нема дана а да Куртијева полиција не пребије или неосновано ухапси неког Србина, и то се одвија пред очима незаинтересоване међународне заједнице чија се реакција, када реакције уопште има, своди на блага саопштења осуде.
Из Канцеларије за КиМ опомињу да су српском народу на Косову и Метохији ускраћени елементарни услови за опстанак и Србија ће у предстојећем периоду одлучније него икад посегнути за свим политичким и дипломатским средствима како би злочин над српским народом био спречен.
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2022/10/0-02-05-b923b1b69720421610be1c8886d9aa3e5785fb2405d1260129ec99b6cc5feec9_a42cea59ea42f009-1024x105-1.png)
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Viber-komjuniti-300h50-a.jpg)
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Telegram-komjuniti-300h50-a.jpg)
OKUPACIJA KOSOVA I METOHIJE SE BLIŽI KRAJU…ČUKUR ČESMA OTJERALA TURKE I OVE ĆE ZLOTVORE