Кецмановић после трилера стао у четвртфиналу Мајамија

Колико је ово био изједначен дуел говори податак да су обојица освојила идентичан број поена – 201.

Играч из Мурсије славио је после преокрета и готово два и по часа тениса – 6(5):7, 6:3, 7:6(5).

На крају је одлучио један мини-брејк направљен у тај-брејк трећег сета од стране Алкараса, који је после дефанзиве успео да пробије Кецмановића на мрежи.

Упркос поразу, Миша може да буде задовољан формом, пошто је баш као и у Индијан Велсу, стигао међу најбољих осам.

Наш представник је одлично започео дуел, направио брејк и брзо дошао до 3:0. Ипак, ривал се убрзо вратио и изједначио на 4:4.

Уследили су мирнији гемови, ушло се у тај-брејк, који је Кецмановић окончао везавши три поена.

Алкарас је други сет кренуо као Кецмановић први, само што Шпанац није дозволио повратак противнику, сачувао је предност раног брејка, у девет спасао једну брејк шансу, а потом искористио другу сет лопту.

Одлучујући сет био је најмирнији, брејк шанси није било ни на видику, а полушансу имао је само Кецмановић, који је у 10. гему имао 15:30.

Током тај-брејка одлучујућег Алкарас ниједанпут није имао вођство, све до меч лопте, коју је искористио и заказао окршај са Хубертом Хуркачом.

Други полуфинални пар чине Франсиско Серундоло и Каспер Руд.