Кина позвала становнике који имају испод 50 килограма да не излазе напоље због олујног ветра

Фото: ДАН
Кинеске власти позвале су грађане те земље који имају мање од 50 килограма да не излазе напоље, „да их не би однео ветар“.
Кинески национални метеоролошки центар издао је у петак наранџасто упозорење због олујних ветрова у северним деловима земље, први пут после десет година, јавила је кинеска телевизија ФТВ њуз, преноси Спутњик.
Према подацима метеоролога, данас су у већини области Пекинга уочени удари ветра од 13,9 до 24,4 метара, док су у планинским пределима удари ветра достизали су 137 – 41,4 метара у секунди.
Раније је Пекиншка агенција за ванредне ситуације саопштила да је становницима кинеске престонице саветовано да не излазе напоље осим ако је то апсолутно неопходно и да се не заустављају испод високих зграда, билборда, привремених објеката или великог дрвећа.
Многи паркови и верски комплекси у граду данас су затворени, а обустављен је и саобраћај на неким брзим пругама и путевима. У Пекингу је отказано око 500 летова.
Кина има четворослојни систем упозорења на временске прилике, при чему црвена линија представља највиши ниво опасности, а следе у опадајућем редоследу наранџаста, жута и плава.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

