ИН4С

ИН4С портал

Кнежевић за ИН4С: Чађеновић заслужио да се нађе на издржавању казне у Спужу

1 min read

Фото: ИН4С

„Специјални државни тужилац, Саша Чађеновић, због својих злоупотребна службеног положаја и очигледних веза са организованим криминалним клановима је одавно заслужио да против њега буде подигнут оптужни предлог и да се нађе на издржавању казне у Спужу, а не да још фигурира као поступајићи тужилац у неким случајима“, рекао је један од челника Демократског фронта и предсједник Одбора за безбједност и одбрану Скупштине Црне Горе, Милан Кнежевић за портал ИН4С.

„Ови последњи подаци који говоре о његовој улози у прикривању злочина за који је осумњичен Беливуков клан, требало би да буду аларми за вршиоца дужности ВДТ Мају Јовановић и за главног специјалног тужиоца и да у потпуности истраже улогу, и да предузму све оно што им дозвољава закон и ЗКП, јер нема недодирљивих тужилаца и судија, или би макар тако требало да буде“, нагласио је Кнежевић.

Наиме, прије два дана портал Борба, објавио је потресну исповијест Сабахете Хоџић, мајке и таште убијених младића Дамира Хоџића и Адиса Спахића, те како она и њена породица већ двије године воде непрекидну борбу да сазнају истину о том злочину.

Прошло је више од двије године како су, према тврдњама Специјалног државног тужилаштва Црне Горе, у кући у Стањевића рупи, надомак Спужа они убијени, а према оптужници за те ликвидације терете се Вељко Беливук, Марко Миљковић, Небојша Јанковић и Ратко Живковић из Краљева.

Њена исповијест је само подсјетила домаћу јавност на вишедеценијску колаборацију мафије, полиције и тужилаштва, на ту мрежу која је плетена од почетка 1990тих, на однос у којем се више не зна гдје почиње власт државе, а гдје завршава мафија и криминални кланови. Сабахета Хоџић је посебно истакла срамну и криминалну улогу ноторног Саше Чађеновића, тужиоца који се посебно истакао у монтираном процесу против лидера Демократског фронта, али и у многим другим случајевима.

Како Сабахета Хоџић истиче, сазнања шта се са Адисом и Дамиром догодило добили су из српских медија, након чега им се обратио и тужилац Саша Чађеновић.

“Звали смо да питамо да ли ћемо ми као породица од друге државе да сазнајемо шта се десило са нашим сином. Након тога смо се први пут видјели са тужиоцем Чађеновићем који нам је рекао да је Дамира убио Беливук 14. октобра 2020. године из ватреног оружја, у аутомобилу и да за то има слике и мноштво доказа али да нисмо спремни то да видимо“, објашњава Сабахета.

“Слиједи прес-конференција, ишла је слика у позадини, а Чађеновић изјављује да се на тој слици налази мој син. Одмах након изношења слика у јавност, заказујемо нови састанак са тужиоцем Чађеновићем на којем тврди да нема ништа са тим сликама које су изашле у јавност, да су то новинари набавили и да на њима није наш син“, наводи ожалошћена мајка и додала да се унаредним мјесецима још небројано пута видјели су се са тужиоцем, али да до дана данашњег и даље нису видјели ни један доказ о убиству сина.

“ Чађеновић нам је од почетка причао да нама не треба адвокат и да нам је он довољан, да ће он све разрешити. Он је плакао као мало дијете када сам последњи пут била код њега. Мој супруг и ја смо се само гледали јер нам није било јасно зашто он плаче за наше дијете, а чак га није ни познавао. Плакао је као да му је род најрођенији. Мој муж га је и питао: „Што ви плачете?“ Након тога, мене је тужилац Чађеновић блокирао на телефону“, наводи Сабахета Хоџић.

„Ови последњи подаци и информације који говоре о његовој улози у прикривању злочина за који је осумњичен Беливуков клан, требало би да буду аларми и за вршиоца дужности ВДТ-а Мају Јовановић, али и за главног специјалног тужиоца и да у потпуности истраже његову улогу и предузму све оно што им дозвољава закон, али свакако и ЗКП и кривични закон, јер нема недодирљивих тужилаца и судија… Или би макар требало да буде тако“, закључује Кнежевић за наш портал.

Након свих сазнања у протекле двије године постало је више него очигледно да су бивши главни специјални тужилац Миливоје Катнић и његов замјеник Саша Чађеновић намјерно чекали да истекне рок од шест мјесеци од добијања оперативних података од Еуропола, након чега се ти подаци бришу, те су донијели одлуку како нема доказа да су Лазовић и други учесници Скај комуникација починили кривично дјело. Истражни органи су у обавези у року од шест мјесеци да обавијесте Еуропол у којој мјери су достављени подаци неопходни за сврху због које су послати, а уколико нису неопходни, они подлијежу брисању.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thought on “Кнежевић за ИН4С: Чађеновић заслужио да се нађе на издржавању казне у Спужу

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *