ИН4С

ИН4С портал

Књижевно вече Невена Милаковића Ликоте на Тргу независности у Подгорици

Књижевно вече Баранина Невена Милаковића Ликоте у оквиру манифестације "Викенд у Титограду" одржаће се вечерас (петак 4.мај) од 20 часова на Тргу независности (Трг Републике) у Подгорици.

Књижевно вече Баранина Невена Милаковића Ликоте у оквиру манифестације „Викенд у Титограду“ одржаће се вечерас (петак 4.мај) од 20 часова на Тргу независности (Трг Републике) у Подгорици, пише „Барски портал“.

Гости популарног барског књижевника су Маринко Павићевић, кантаутор и пјесник, Драгиша Симовић, глумац, Владимир Церовић, глумац и пјесник, те Амила Растодер и Жути Серхатлић.

Модератор вечери је Драгиша Симовић.

Милаковић је рођен у Подгорици, а живи и ради у Бару.

Његове су стихове препјевали у својим музичким композицијама многи музичари, међу којима је и Жути Серхатлић.

Ријеч је о ствараоцу који пише о Подгорици кроз сјећања, осјећања и слике.

Објавио је поред осталих књиге: „Радост покајања“ (2008), „Дар Мајке Божије“ (2009), „Зебња“ (2012), „Подгорички“ (2012), „Вијенци“ (2013), „Последњи плутон“ (2014), „Крстоносна Румија“ (2014) и „Зборник Румија Јованова“ (2011).

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

2 thoughts on “Књижевно вече Невена Милаковића Ликоте на Тргу независности у Подгорици

  1. Одакле му то „Ликота“?
    То је најчешће надимак за Личане. Жути Серхатлић можда јесте (локална) легенда, али ми се згадио због шлихтања режиму и тој Дукљанегро струји.

  2. Kome je Zuti Serhatlic Babo, Milo mu je Daidza. 🙂
    E jes popularan je… Pise o Podgorici a zivi i radi u Baru. 🙂 Cjna Goja ti je chudo nevidjeno.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy