Коха: Дипломате у шоку, део споразума амнестија злочина?
1 min read
Приштина
Неке међународне дипломате су шокиране када су сазнале да део коначног споразума о нормализацији односа Косова и Србије може бити и амнестија за ратне злочине.
Поверљиви извори прштинског дневника Коха диторе, који је објавио ту вест, казали су да су такав предлог чули од званичника Приштине и да постоји спремност преговарача у Приштини и Београду да се тако нешто реализује.
Према дипломатским изворима, амнестија од злочина почињених тком рата на Косову 1998-1999. би важила за обе стране укључене у рату на Косову, док би као резултат тога могло бити и расформирање Специјалног суда за ратне злочине бивших високих официра Ослободилачке војске Косова.
Кабинет председника Косова је индиректно потврдио да може бити амнестије, Влада и партије на власти нису коментарисале такву могућност, док је опозиција против тога.
У кабинету председника Косова нису говорили о томе може ли резултат амнестије бити расформирање Специјалног суда.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Od terorističke bande u prištini i njihovih zapadnih mentora me to nimalo ne iznenađuje, ali oni koji bi se sa srbijanske strane usudili potpisati ovako nešto zaslužuju sudbinu Aleksandra Obrenovića i Drage Mašin!