ИН4С

ИН4С портал

Које још државе би Трамп могао да купи?

1 min read

Доналд Трамп

Новоизабрани амерички председник Доналд Трамп могао би да размотри начине да преузме Кубу, Северну Кореју и неколико других територија, навео је бивши сарадник Пентагона Даглас Мекинон у чланку за „Хил“, преноси РТ.

„Ако говоримо о ​​земљама које имају директне импликације на америчку националну и економску безбедност, шта кажете на Кубу?“ написао је Мекинон.

Како наводи, „та комунистичка нација се брзо распада“, али њена близина САД и даље је квалификује као јасну и присутну опасност.

„Остављајући по страни корумпирано и пропало руководство те земље, опет, ако би нам било дозвољено да анкетирамо народ Кубе, спреман сам да се кладим да би огроман број желео да њихова острвска држава одмах постане део САД“, истиче он у тексту.

Аналитичар је додао Бахаме, Хаити, Тајван и Северну Кореју на потенцијалну листу жељених артикала америчког бизнисмена, наводећи да Трамп има своје виђење света и можда примећује нешто што други не виде.

„Да ли је „стабилни геније“ бизнисмен Трамп поново на трагу нечега? Сенатор Џон Фетерман верује да је тако“, навео је и подсетио да је сенатор претходно изјавио на „Фокс Њузу“ да не подржава узимање силом, али уз коментар да су куповине Луизијане и Аљаске биле одличне.

Трамп је претходно на друштвеној мрежи „Трут Соушал“ објавио мапу Сједињених Држава са припојеном Канадом и неколико пута рекао да би и Гренланд требало да постане део Сједињених Држава. Према његовим речима, острво је стратешки важно за националну безбедност и заштиту „слободног света“.

Трамп се, на свој јединствен начин, бори са питањима националне безбедности са којима се САД морају суочити у новом свету обликованом успоном Кине, неједнакостима глобализације, топљењем поларног леда и нестабилношћу великих сила.
Његов став такође утјеловљује принцип „Америка на првом мјесту“ о коришћењу снаге САД за немилосрдно праћење уских националних интереса.

Трампова размишљања о раскидању Уговора о Панамском каналу посебно показују преокупацију нове администрације задирањем страних сила на западну хемисферу. Ово није нова брига – то је била стална нит у америчкој историји, која датира још од Монроове доктрине 1820-их када су им европски колонијалисти били претња.

 

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

6 thoughts on “Које још државе би Трамп могао да купи?

  1. Прије ће купити Њемачку и Енглеску,него Сјеверну Кореју.Да нас што не помињу .Богме би им задње било.Могли би им понудити на поклон пар анслитичара и НВО директорки и директора .Све зс Џ!

  2. Genijalan političar!!! Preštampanim dolarom koji je pod nepodnošljivim pritiskom BRIKS-a obezvređen kupuje sve što se kupiti može. Dobro Americi, a ponajviše propalim zemljama kojima preti katastrofični scenario. Strateški objedinjuje svoj kontinent. I Putin je pogodilo sa BRIKS-om. Obadvojica su genijalni vizionari.

  3. Све је то супер замишљено,само још када би остатак свијета ћутао и аминовао тако нешто.
    Ко би луд посматрао како Америка анексира друге државе,а да се ништа не предузме?!

    1. Видиш да он не брине што ће неко, појединачно или са неког другог организационог ниво друштва реаговати на његове „спинове“. Пропао је Бајденовски концепт да се Русија сруши у грађанском рату чиме би западни геноцидаши добили неограничен приступ непресушним руском природним ресурсима. Зато се као и сваки криминалац окреће ономе што му стоји на располагању, резервни план, отеће од мање значајних, војно неспособних за одбрану сличних западних геноцидаша. Трамп, који сам за себе каже поносно да је амерички националиста побјеђује, постаје предсједник и вођа „најдемонкратскије“ државе на свијету а овамо се три деценије јавно урнишу национални покрети међу мање бројним народима и њиховим државама. И ћутаће свијет, ћутали су када су нама отимали, што не би ћутали, и ко зна што ће му још панути на ум да пожели. Трамп је у ствари наставак Бајден, Обама, Клинтон, политике, само им сад треба предах од рата у Украјини. Немају довољно ресурса у борби за руску земљу па ће се у неколике следеће године, оовоме Трамповом мандату покушати консолидовати и на најбољи миогући начин употријебити оно са чиме располажу. Можда Трамп пожели да укључи и нешто са ових простора у састав САДа?

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net