ИН4С

ИН4С портал

Комеморација поводом смрти Вуковића: ,,Његов дугогодишњи рад остаће упамћен у политичком животу наше државе“

1 min read

Фото: Скупштина ЦГ

У Скупштини Црне Горе данас је одржана комеморативна сједница поводом смрти посланика Скупштине Црне Горе, др Миодрага Вуковића.

Сједницу је отворила предсједница Скупштине Данијела Ђуровић.

Обраћајући се присутнима, она је истакла да ће „дугогодишњи парламентарни рад посланика Вуковића остати несумњиво упамћен у политичком животу наше државе“, као и да су „његова стручност и преданост служили и служиће као примјер колегиницама и колегама у Скупштини Црне Горе.“

Предсједница Ђуровић је саопштила да је Миодраг Вуковић свом послу приступао као „велики професионалац, темељно и озбиљно, водећи рачуна о правилима рада парламента и увијек уважавајући остале посланице и посланике“.

Фото: Скупштина ЦГ

„За своје ставове и мишљења борио се одлучно и истрајно, узимајући у обзир другачија виђења, а увијек чувајући дигнитет законодавног дома чији је био члан“, закључила је предсједница Скупштине.

Говорећи на комеморативној сједници предсједник клуба посланика ДПС-а Данијел Живковић, навео је да је „Миодраг Вуковић био учесник у доношењу пресудних политичких одлука за Црну Гору, као и да је одговорно и мудро стајао пред изазовима драматичног времена вјерујући у демократичност, разговор, толеранцију и аргументе.“

Фото: Скупштина ЦГ

Посланик Живковић је истакао да се Миодраг Вуковић на дугом политичком путу борио суверено и непоколебљиво, снагом чињеница и благости, а терет сложеног државног посла носио мирно и савјесно водећи рачуна о људским потребама и проблемима уз најдубље разумијевање за све своје колеге.

,,Његова дјела остају да свједоче како се демократски примјерено и достојанствено може борити за идеју која је узвишена и исправна. Мишко Вуковић оставља породици и Црној Гори богато наслиљеђе и часно име”, казао је Живковић, пише у соапштењу.

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Комеморација поводом смрти Вуковића: ,,Његов дугогодишњи рад остаће упамћен у политичком животу наше државе“

  1. Сви ћемо памтити твој рад вишегодишњи…имаш и наследника…
    СЛОГА БИЋЕ ПОРАЗ ВРАГУ!!!

    7
    2

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy