ИН4С

ИН4С портал

Комунисти трљају очи, а не руке: ДПС не спава од истине о четницима

1 min read
Један коментар на мој текст о осуди комунистичких злочина у Колашину („Пасје гробље“) покушава да објасни да прича о том добу иде на руку ДПС-а , а моју маленкости сврстава у спаваче владајуће странке, који по потреби актуелизује приче због којих представници владајуће странке трљају руке.

Црногорски четници

Пише: Иван Милошевић

Један коментар на мој текст о осуди комунистичких злочина у Колашину („Пасје гробље“) покушава да објасни да прича о том добу иде на руку ДПС-а , а моју маленкости сврстава у спаваче владајуће странке, који по потреби актуелизује приче због којих представници владајуће странке трљају руке.

Ваља се осврнути на тај коментар, јер дијелу јавности се већ дуже сугерише да прича о грађанском рату у Црној Гори највише одговара владајућој странци, па о томе не би требало говорити, јер има важнијих ствари од тога. Посебно су на првом мјесту економски проблеми.

Па, да ли прича о Југословенској војсци у отаџбини и злочинима партизана над њеним припадницима и обичним народом који је био за краља и отаџбину одговара ДПС-у и хомогенизује националне мањине око ДПС-а и њеног вође и бетонира власт те странке?

Уколико се прихвати слика коју већ деценијама ДПС емитује о војницима ЈВуО (четницима) онда тај аргумент има смисла. Наиме, ДПС преко својих медија и осталих помагача намеће слику о четницима као разузданој и пијаној војсци, брадатим и знојавим војницима којима је нож главно оружје, а геноцид над муслиманима и осталим несрпским становништвом смисао живота, па уколико они дођу на власт, односно они који се не одричу традиције ЈВуО, биће крви до кољена у Црној Гори.

Због тога је ту ДПС да све то спријечи и излијечи и одведе Црну Гору у неко мултикултурално грађанско друштво у којем се више не зна ко се како зове и презива и којем се Богу моли. Не знам да ли треба напоменути да је та слика о четницима преузета из филмова Вељка Булајића, што и не чуди, јер је већини мањина у Црној Гори, а богами и добром дијелу Срба, једина литаратура о ЈВуО баш ти филмови!

Међутим, невоље настају када се ЈВуО представи у другом свијетлу и у складу са историјским подацима из тога доба, који су већином свих ових деценија брижљиво скривани од обичних грађана. Уколико неко жели неће му бити тешко да открије да су припадници ЈВуО у стварности били нешто друго него што је о њима Булајић снимао филмове. Уколико се крене од неких најбаналнијих података, попут браде, прегледом слика четника из Другог свјетског рата може се видјети да су на њима војници већином без брада и да су их највише носили команданти јединица. Обични војници, уколико су то околности дозвољавале, редовно су се бријали и о томе постоји сијасет оригиналних фотографија.

Дража Михаиловић

По комунистима, четници су већином били фашисти, задојени мржњом према другим народима и нијесу бирали средства како би их било што мање. Међутим, подаци говоре другачије. Наиме, није тајна да је у Дражиној војсци било доста муслимана и да су у Босни постојале и јединице ЈВуО састављене од муслимана.

Надалеко је познат Мустафа Мулалић који је током читавог рата био један од најближих сарадника генарала Драже, а једно вријеме уређивао је један равногорски лист. И име Хрвата Звонка Вучковића познато је у литаратури, има на претек Словенаца, па чак и Јевреја. Да ли таква вишенациопнална слика ЈВуО одговара ДПС-у, који се већ деценијама одржава на власти баш због тога јер се представљају као гаранти међунационалне хармоније и њеног чувара.

Уколико се зна оно што сам напријед рекао не би се тако брзо доносио такав суд. Напротив, показало би се да је монархија и демократски парламентарни систем бивше Југославије омогућавао свим народима да се афирмишу, а посебно су добро прошли Хрвати и Словенци. Они су у тој држави добили нешто што никада нијесу имали-државу! И сад потомци тих монархиста у ЈВуО постадоше нацинални милитаристи и мрзитељи свега што је несрпско!

Није ни тајна да су се око генерала Михаиловића окупио скоро читав политички крем старе Југославије. На конгресу у селу Ба учествовале су све предратне странке, осим комуниста, а тим скупом је предсједавао Живко Топаловић, социјалиста из Србије и челник Социјалдемократске странке. Када смо већ од тог конгреса ваља рећи да је на њему јасно дефинисан политички циљ ЈВуО и окупљених странака, а то је федерална Југославија на челу са династијом Карађорђевића.

Ни помена о Великој Србији, српској галактичкој хегемонији над осталима на Балкану и великосрпског неизљечивог ратног и освајачког гена, са чиме ДПС плаши данашње муслимане, Албанце и остале скоро 30 година!

Због тога коментатору са почетка текста одговарам да ова друга слика о ЈВуО (четницима) не само да не одговара ДПС-у, него да они од ње не могу да спавају, а не пада им на памет да због тога трљају руке. Уколико нешто трљају, онда су то очи, јер не могу да вјерују у оно што виде, па због тога све то крију као змија ноге, а кад могу сервирају слике и кадрове из Булајевићевих филмова.

Komunistički zločini
Фото: Блог Срспки одговор

Да се код мањина пољуља наметнута ултракомунистичака и ДПС слика о четницима као њиховим душманима, много тога би се промијенило, а можда би почеле и да се љуља власт владајуће странке. Због тога ћу наставити да саопштавам до сада скривене информације о ЈВуО (четницима) и то не због освајања власти, јер немам те претензије, али сматрам да је и то један од метода како да се виде леђа овој владајућој политичкој гарнитури.

И не мислим, као то рече коментатор, да су четници свеци, а комунисти ђаволи. Добро ми је познато да је злочина било и на четничкој страни, али било их је и на оној другој. До сада смо слушали само једну страну приче и то ону комунистичку, гдје су злочине чинили само четници.

Мислим да је дошло вријеме да се открију и злочини партизана и да се тек онда приближавамо правој слици трагедије која нас је задесила током четири ратне године. Због тога је и откривање „Пасјег гробља“ и осталих стратишта која су плод комуниста, пут ка дубљем саморазумијевању и унутрашњем, па и онтолошком, помирењу двије зараћене стране.

Истина, нови подаци, посебно они из Србије, гдје се тек данас откривају масовне гробнице невиних жртава комуниста током 1944. и 1945. године, показује урођену идеолошку комунистичку грешку по којој су сви они који не мисле као они заклети непријатељи и да их треба ликвидирати, па и када се рат заврши.

Црна Гора у том погледу има искуство четничког збјега у Словенији, гдје је без суда и пошто је рат завршен, а непријатељ разоружан, без суда и на правди Бога стријељано на хиљаде официра, војника и обичног народа који није желио да живи у комунистичкој држави. Када бисмо данас бројали оно што не ваља бројати, вјероватно би се стигло тамо гдје комунисти ни у сну нијесу мислили да ће бити. Тада би постали много већи џелати од својих такозваних џелата!

ПС: На слици уз овај текст је група четника без брада

Извор: srpskiodgovor.net

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

28 thoughts on “Комунисти трљају очи, а не руке: ДПС не спава од истине о четницима

  1. Mozete vi sad praviti razne akrobatike i sumske bandite i najordinarnije zlikovce pokazivati kao borce za oslobodjenje a njihovu teroristicku rganizaciju kao oslobodilacki pokret.
    Nigdje se jamari nisu borili protiv okupatora, osim sto su znali da iza plota ubiju neprijateljskog vojnika, da bi namjerno izazvali odmazdu.
    Njihova jedina djelatnost je bila klanje i ubijanje srpske elite, pa su im simboli i bili jedan Savo Kovacedvic Mizara, klasicni manijak, za koga je Brejvik nevinasce, te jedan Djilas, takodje klasican manijak, pa Krcun, pa Vlada Segrt, te Dragica Pravica, sve mijak do manijaka, ne zna se ko je vise okrvavio ruke, ko je vise svojim rukama ubio nevinih ljudi, ne zna se ko je od koga tu ludji i vi hocete da nam te manijake prikazete kao borce za sloodu.
    Nema od toga nista, fukaro crvendacka, istina ce izaci na vidjelo a istina je da je zlocinacki komunisticki pokret bio usmjeren na unistenje naseg naroda i nase Crkve, sve po diktatu civutskog elementa, koja je rukovodila kominternom.
    Vasi slogani, fukaro komunisticka, su bili „cizma noga nema Boga“ i „nosim kapu sa tri roga i borim se protiv Boga“ a vasa licna karta je preko 95% pobijenih svestenika i monaha po Crnoj Gori.
    Vasa legitimacija je pasije groblje i kola , koje je rodbina ubijenih morala da igra oko mrtvih tijela njihovih najblizih, sve po naredjenju vasija idola, Mosa smrdljivoga, te Sava Kovacevica Mizare i kurvetine Dragice Pravice, jedne od plejade rospija, na kojoj su nepismeni seljacici pravili redaljke i radi malo smrdljive picke, ulazili u komunisticki pokret, dje su ubistvom svojih srodnika, morali da dokazuju vjernost partiji. I vi nama pricate o slobodarskom pokretu i svijetlim tradicijama NOB-a.
    Nema vise nista od toga.
    Na smece istorije cemo sa vama ooooo crevendaci.

        1. E moj Srdjane, vidio si svijeta i podrzavas crvene. U Americi podrzavas Trampa a kod kuce podrzavas jamare.
          Kakva treba covjeku da bude dusa, kada mu je svejedno za zrtve pasijeg groblja, zidanog mosta i ostalih stratista.
          Ne postoji narod na planeti koji ne bi obiljezio svoje zrtve, osim nas.
          U Crnoj Gori su mosova kopilad izvrsili genocid nad srpskim narodom i ti kao Srbin branis taj genocid.
          Ali, glavno je da si ti bio na prijemu kod republikanaca.
          Jesi li im pricao kako su ti dedovi ratovali protiv hriscanstva i kako im je konadant bio djavoimani Moso Pijade.
          I sta kazes „nemoj da se plasis“. To govori tvoja podsvijest, koja je naucila da su tvoji, crveni, bili gospodari zivota i smrti.
          Ne plasim se ja nikoga osim boga Srdjane. Plasi se bolje ti, sto se sprdas za nevinim zrtvama i sto podrzavam njihove ubice.
          Ja ovo pisem iz licnog ubjedjenja i nekog svog principal, pisem jer me boli nepravda, znajuci da je najveci dio naroda u Crnoj Gori komunisticki zadojen i da je skoro nemoguce ovdje nesto promijeniti, ali da sam kao covjek i hriscanin duzan da svjedocim istinu.
          Pisem u zemlji, gdje se svaka plenenita namjera ismijava i gdje zivi mozda najiskompleksiraniji narod na krugu zemaljskom, gdje se cijneni samo nesojluk, moc i vlast.
          Ovdje Isus Hristos da dodje, narod bi mu se smijao i pravili bi segu sa njim.

          Ja u Crnoj Gori nikada necu vise zivjeti, dok god je stanje takvo a takvo ce, bojim se, biti do drugog dolaska Hristovog. Ne vjerujem ni da ces se ni ti tamo vise vracat.
          Je li se za to birio tvoj deda. Da svi odemo iz zemlje. Jesu li to rezultati vasih svijetlih pobjeda, da u zemlji ostane samo onaj ko otici ne moze i da bude jahan od avetinja, koje ce do sudnjeg dana da pjevaju „drugarice posadimo cvece, kuda vojska druga Tita krece“.
          Je li tebe jasno da tek sada sazrijevaju plodovi vaseg „NOB-a“.
          Tvoji su se borili za unistenje srpskog naroda. Taj pokret je vodio djavo, jer samo djavo moze da napravi da se pripadnici jednog naroda bore protiv samih sebe.
          To je isto kao kada jedan covjek izvrsi samoubistvo. nagovori ga necastivi.
          Tako necastivi moze da nagovori i citav jedan narod da izvrsi samoubistvo.
          Komunisticki pokret je bio ubilacki i samoubilacki.
          Mi zelimo da obiljezimo onih koje su mosova kopilad pobili.
          Ko ce obiljezavati citav narod (ovaj komunisticki zadojeni) u Crnoj Gori, koji kroz komunisticku ideologiju izvrsava masovno samoubistvo?
          Kako cete onda slaviti dan borca i oslobodjenje Podgorice?
          I ko ce vam onda biti narodni neprijatelj.
          Nece valöjda Kinezi i Arapi, koji ce naseliti Crnu Goru.

  2. Читајући коментаре закључио сам да је многима истина и историја слаба страна. Сад се понављају новокомпоновани четници којих је више него у рату било. Ево мало Историје.
    У току рата 1941-1945. г. Србија као држава није ни постојала. Њена територија била је окупирана од стране фашистичких окупатора. Али у току те окупације настале су две ратне Србије. Једна је била фашистичко-колаборационистичка са бројним сарадницима у функцији фашистичких окупатора и њихових потреба и друга партизанска патриотско-ослободилачка, антифашистичка која се бори за ослобођење од окупатора и српских сарадника окупатора. Свака од ове две сукобљене Србије има своју Историју. То су две супротстављене непријатељске Србије. Њих две су биле историјски разлаз до уништења у сукобу. Обе ове Србије су победом патриотско-ослободилачке антифашистичке Србије завршиле своје постојање, а ослободилачка Србија обновила и изградила нову државу Србију.
    Треба дати одговор на питање коју ратну Србију и ратну историју окупиране Србије део српског друштва и државе данас рехабилитују и проглашавају за своје извориште, узор и усмерење,како за садашњост тако и за будућност?
    Држава је створила правни основ за рехабилитацију фашистичке колаборационистичке ратне Србије доношењем закона о изједначавању права припадника четника са правим борцима ослободилачког антифашистичког покрета Србије и Законом о рехабилитацији. Изведба је препуштена политичком суду, потомцима и поклоницима фашистичке окупације Србије и српске сарадње са окупаторима. Наравно по налогу запада који жели минимизирати своје злочине (Одлуком скупштине европског парламента 1996.) Зато је ревизија Историје њима битна. Па је на делу постхумна рехабилитација ратне фашистичко-колаборационистичке Србије и њене ратне историје, њених актера и носилаца борбе против НОВ односно партизана и антифашизма као ратне политике и идеологије. Не водећи рачуна о минимуму историјске истине. Рехабилитују се сви они који су били иницијатори, креатори, организатори, носиоци и извршиоци прљавих послова за потребе фашистичог окупатора у борби против носилаца ослободилачке ратне антифашистичке Србије. Рехабилитују се и славе сви њени припадници од идејних носилаца до извршилаца злочина над својим народом у корист фашистичог окупатора..
    Име Димитрија Љотића вође српског фашистичог покрета чија је војна формација под називом “ Српски добровољачки корпус“ у саставу Вермахта чинила тешке злочине по Србији,од масакра крагујевачких и краљевачких грађана до убијања широм Србије добијају тргове и улице. Генерал Милан Недић, председник квислиншке окупационе ткз српске владе творац Бањице, Сајмишта, Јајинаца,Главњаче и других српских стратишта, морално и политички је рехабилитован и промовисан. Слободан Јовановић председник Југословенске избегличке владе је судски, морално и политички рехабилитован. Овај познати професор Правног факултета академик и плодни научник није осуђен за то што је био, већ за оно што је радио као председник Југословенске владе у емиграцији, што је донело трагичне последице српском народу. Познат по идеји обележавања људи за убијање, чувено“ З“ испред имана (заклати). Њему се дају платои, улице и друга признања , као да није био двострука личност. Свештеник који је усмртио осам жена из Пљевља проглашен је за мученика предворје свеца и подигнут му је споменик као стрељаној жртви комунистичког терора. У златарском крају подигнут је споменик четничком команданту који у извештају свом врховном команданту Дражи Михаиловићу пише да су жене „цврчале и врискале “ када их је клао. У Колашину је био комадант логора Павле Ђуришић, Дражин комадант у којем су били заробљени партизани и њихове породице као и неколико деце. О тим убиствима у логору писао је и сам логораш песник Михаило Лалић као и неки преживели логораши у Зборнику логораша.
    Кад је у питању патриотска ослободилачка антифашистичка ратна Србија, она је понижена заборављена и осуђена од тих кругова, или немушто подржана кроз обележавање јубилеја НОР-а . Све се чинило да се избришу из историје и сећања српског народа и памћења грађана Србије и њена дела и њени носиоци . НОБ и Антифашизма су једино и трајно признати брендови Србије. На жалост садашњих и будућих генерација ,Србија срља у прошлост фашистичке колаборационе ратне Србије. А прекрајање историје скраћује људима памет. На сву срећу историја је одавно затворила своје странице о којој најбоље говоре на стотине оргиналних докумената у ратним архивима Лондона и Париза као и ратном архиву Војске Србије.

    1. Браво!! Вратио си ме у оне златне комунистичке седамдесете!
      Све антикомунисте си стрпао у исти кош. Тако је лакше.
      Ви сте први извршили ревизију историје. Били сте веома поносни на вашу КОМУНИСТИЧКУ РЕВОЛУЦИЈУ. на вођство КОМУНИСТИЧКЕ ПАРТИЈЕ. СТАЉИН вам је био бог.
      Нећемо ваљда да учимо вашу лажну КОМУНИСТИЧКУ верзију о Другом Светском рату!!
      То није била историја већ комунистичка пропаганда.

    2. Ovde su komentari na tekst bratoubilackog rata u C. Gori, no kako si otvorio temu navescu nekoliko teza sa kojima se ne slazem odnosno koje ste u tekstu pomesali zajedno.
      1. Srbija ima dva antifasisticka pokreta, jedan legalan od Izbeglicke vlade u Londonu i jedan ilegalan od zabranjene KPJ. I takodje ima kolaborionisticku vladu Milana Nedica u cijem je sastavu bio i Pecancev korpus.
      2. Istine radi treba na osnovu arhivske gradje Jugoslavije, Engleske Nemacke, Italije itd itd konstatovati da su oba antifasisticka pokreta cinili zlocine i da su nakon rata zlocini JVuO proglaseni zlocinima a da su ovi drugi bilibherojska dela.
      3. Sudjenje Dragoslavu Mihailovicu je ponisteno te se on smatra neosudjenim a izjednaceni su oba antifasisticka pokreta u Srbiji, nije izjednacen i nije rehabilitovan Milan Nedic, Kosta Pecanac i Ljotic, oni spadaju u saradnike okupatora.
      3. Zatvor u Kolasinu je postojao oformili su ga talijani u jednom momentu kada komunisti nisu prestajali sa napadima na talijane i kada su talijani ubijali u znak odmazde nevine ljude i Djurisic je hapsio partizane i slao ih u Kolasinski zatvor logotovu nakon ubistava poznatih kao pasija groblja, da u tom zatvoru je bio i M. Lalic i ti zatvorenici su ubrzo internirani u Grcku gde je Lalic proveo ostatak ratnih desavanje. Nema potrebe da se pozivate na Lalica koji je ideolog komunizma i koji je svojim romanima opravdavao komunisticke poteze za vreme rata a ako je bio humanista mogao je i da osudi tzv Lijeva skretanja koja su dovela do velikih ubistava antikomunista u Crnoj Gori i Hercegovini..

      1. Lako mi je da se složim sa tobom!
        I još samo jedan mali detalj koji suštinski bezdanom razdvaja dva antifašistička pokreta (onaj prvi i legalan, otadžbinski i jugoslovenski i onaj drugi komunistički, navodno partizanski, notorno antisrpski): ZLOČIN!
        Za JVuO je tipičan ograničeni ratni zločin, sporadičan, uglavnom je u pitanju IZNUĐENA r e t o r z i j a ( kao nužno postupanje radi odvraćanja od zločina nad Srbima, prije svega od strane muslimana, a onda i komunista);
        Za komuniste je karakterističan planski, sistemski i sistematično proveden zločin sa jasnim namjerama da se uništi čitav jedan narod. Najbliže sam mišljenju koje implicira potrebu da se ozbiljno razmotri sumnja da je ustvari riječ o produženom zločinu ( i u miru) sa elementima zločina genocida nad srpskim narodo m!
        Eto taj “ detalj“, ta činjenica bezuslovno razdvaja dva pokreta čiji su zločini tokom rata, a komunistički i u miru, jednostavno NESRAVNJIVI!!! Neusporedivi!
        A ono mutljavine od SL ne zaslužuje nikakav odgovor, ne daj bože polemiku, pa se ne mogu načuditi Vukmanu u šta se upušta!?
        Dobro me je nasmijalo, e je to brava našlo da plaši mečku rešetom!
        Baš je uplašio Vukmana, koga slučajem znam, i koji je, poznato je, posebno strašljive prirode!

  3. Nismo mi nista rusili, no ste se to vi medu sobom svadjali i jedni druge rusili.
    Vi ste sami srusili Jugoslaviju.
    Nijednoga cetnika, osim vasig cvenih vojvoda i njihovih pristalica nisi mogao vidjeti u desavanjima 1991 godine.
    Nemojte nas da petljate u te vase igre.

  4. @Loncar
    Prema tome, da sumiramo ovaj argumenat: NAS POTOMAKA PARTIZANA-KOMUNISTA IMA VISHE NEGO DUPLO VAS POTOMAKA CHETNIKA.

    Vidimo, evo ste ulozili 1,2 miliona eura da podignete trkaliste i zamaskirate ritualno ubistvo nad 350 nevinih ljudi. I tacno je da vas ima duplo, mozda i troduplo vise. Posle genicida kojeg ste napravili nije tesko da vas bude vise. Ali, ima Boga, pa cete vi potomci jamara, dobro vidjeti tek kada se pokajete za vase zlocine. Do tada ce vam biti kao danas, vjerovatno jos i mnogo gore.
    Znaci, vas, potomke crvenih jamara bas briga za pasije groblje, jos se cak i bunite, eeeejjjj, sto je mnogo mnogo je, ali se ne bunite kada idete na hodocasce u Srebrenicu i kada pjevate o lovcenskoj vili i o Dubrovniku.

    1. Четничино, ми комунисти смо били у одбрани Југославије 1991. године на свим ратиштима, док сте дегенерисани четници по Београду рушили легитимну власт.

      Срам вас било и америчку слугењару Бећковића који је 1992. године са ДЕПОСом позивао на бојкот мобилизације евентуалне.

      Издајници!

  5. Pitanje za “ Betovena” i “ Konmena” ili vec kako se zove, proslijedite pitanje Sukovicu! KOLIKO JE NJEMACA POGINULO OD 1941-1945 u KOLASINSKOM SREZU?! Odgovorite molim vas!?

  6. Још је Сократ подучавао како је “НЕЗНАЊЕ РАЗЛОГОМ СВИХ НЕВОЉА И ОСНОВА СВИХ ЗАБЛУДА!” Платон је управо наведену мисао свог учитеља истакао као једну од две максиме своје академије коју је основао у Атини 387 г.п.н.е. Међутим, и после толико времена и даље доминирају НЕЗНАЊЕ и ИНДОКТРИНАЦИЈА. Они су и данас разлог свих наших несрећа и невоља и ОСНОВА СВИХ ЗАБЛУДА.
    Elie Wiesel, заточеник Auschwitza и добитник Нобелове награде за мир 1986.г. свој говор приликом уручивања награде закључио је речима:” НЕ УБИЈА МРЖЊА ,НЕГО НЕЗНАЊЕ.” Дакле, МРЖЊА- то НАГОМИЛАНО ЗЛО КОЈЕ У СВОЈИМ НАЛЕТИМА РУШИ СВЕ ПРЕД СОБОМ, ЈЕСТЕ РАЗОРНА СНАГА КОЈА НАРОДЕ ГУРА У РАТ и СУКОБ. Међутим, није то најгора ствар на свету. Према E. Wieselu, најгора ствар на свету је бити НЕЗНАЛИЦА, НЕОБРАЗОВАН, НЕУК, ОГРАНИЧЕН, ГЛУП И ИНДОКТРИНИСАН КОЈА СВОЈСТВА СУ РАЗЛОГ СВИХ НЕВОЉА И ПАТЊИ И УСЛОВ СВИХ УСЛОВА ЗА – ПОНАВЉАЊЕ ЗЛА !! ЗАТО, ГОСПОДИНУ МИЛОШЕВИЋУ И ПОРТАЛУ ИН4С ПУНА ПОДРШКА У БОРБИ ЗА ИСТИНУ КАО ПРВИ УСЛОВ У БОРБИ ПРОТИВ ЗЛА !

  7. Gospodine Miloshevicu,
    Teshko greshish.

    1) GRESHISH STRATESHKI, sa stanovishta strategije. Morash se sloziti sa mnom da su svi chetnici-borci i svi partizani-borci vec poodavno pomrli. Potom se morash sloziti sa mnom da je bilo vishe nego duplo partizana-boraca nego chetnika-boraca. Kako to znam? Negde 1943 je doslo do masovnog prelaza chetnika u partizane. Chak je Kralj Petar u Londonu dao ukaz kojim je SMENIO DRAZU DA VISHE NE BUDE GENERAL J.V.O., dok je Cherchil stavio svu svoju podrsku Titu i partizanima, kao jedinim borcima protiv okupatora u YU. To nije Bulajic, to su istorijske chinjenice. Potomci chetnika krive Cherchila i Kralja shto su ih „izdali“ umesto da argumentovano dokazuju da CHETNICI NISU BEZALI U NEMACHKU, NISU ZAVRSHILI RAT ZAJEDNO SA NEMCIMA I TALIJANIMA? Partizani su pobedili i Nemce i Talijane i chetnike i ustashe na teritoriji YU. Da bi to sve uspeli, sam razum ti kaze, oni su morali das budu MASOVAN, OPSHTEPRIHVACEN POKRET BORBE ZA SLOBODU (NOP). Dakle, svi cemo se sloziti, kad je rat zavrsen, PARTIZANI-POBEDNICI SU BILI NAJMANJE DVOSTRUKO BROJNIJI OD CHETNIKA + USTASHA + BALISTA zajedno!

    Da tako nije bilo, partizani bi bili slomljeni, izgubili bi rat protiv svih nabrojanih i plus protiv Nemaca i Talijana.

    Prema tome, da sumiramo ovaj argumenat: NAS POTOMAKA PARTIZANA-KOMUNISTA IMA VISHE NEGO DUPLO VAS POTOMAKA CHETNIKA.

    To dalje znachi, tvoj (i svih onih, koji slichno misle) pokusaj da se SRPSTVO IDENTIFIKUJE SA CETNISTVOM je BAZIRAN NA NEISTINI i strateshki je glup, jer se nepotrebno svrstavash u 20% ili 30% manjinsku populaciju chetnichkih potomaka, koji su se USHANCHILI DA PO SVAKU CENU BRANE CHETNISHTVO protiv svih nas ostalih 70% do 80%.

    2) Druga greshka, koju pravish je, shto radish neshto, za sta si totalno NESTRUCHAN. Ti recimo ne mozes da sebe sutra proglasis da si hirurg i pochnes da operises na zivotinjama pa i na ljudima. To je drastichan primer, princip mikroskopa („verbalnog mikroskopa“) da uvecash sliku, da bi bolje shvatio, video problem. Ti nisi ISTORICHAR, a pogotovo NISI NEPRISTRASAN SUDIJA-ISTORICAR. Pravi, profes. istorichari se sluze nauchnom metodologijom, statistikom uzoraka-potvrdjenih chinjenica, da dodju do OPSHTEPRIHVACENE ISTINE, koja moze da prodje testove vremena. Drugim rechima, ti nisi pravi chovek, da radish to shto ovde radish. To treba da prepustish struchnim, nepristrasnim, uglednim istoricharima, koji ne rade nishta drugo osim taj poso’. Ti kao novinar, treba da se pozivash na radove tih pravih, struchnih ljudi, ali ne da to radish SELEKTIVNO, DA BIRASH SAMO DETALJE, KOJI ODGOVARAJU TVOJOJ PRICHI. Tek onda bi stvorio nekakav ugled za sebe, kao novinara, umesto da postanesh LOBISTA, nechiji potrchko.

    3) Ovaj argumenat je za mene najvazniji: POLARIZACIJA CRNE GORE. Tako se raspala YU. Na isti nachin moze da se raspadne i CG. Zamisli da radish na tome, da se raspadne zemlja od 600 000 ljudi! Ima vec glasnih razmishljanja da se Sever pripoji SR, Istok „PRIRODNOJ ALBANIJI“ (poslusaj shta Kurti pricha ovih dana), a Boka Kroaciji! Shanse za tako nesto su male, ali su zato shanse da to shto prichas, to tvoje krstashtvo u koje si se uputio (da poravnash ratne rachune od pre 80 godina), to NE MOZE DA VODI ZBIJANJU ANTI-DIKTATUR REDOVA, vec naprotiv vodi u DALJE, DUBLJE RAZDVAJANJE MALENE CRNE GORE, vodi ka TESHKOJ POLARIZACIJI CRNE GORE, pri chemu Milo zbija redove sa potomcima partzana, koji su u ogromnoj vecini, a ti i tvoji ste se ushanchili u mizernoj manjini branilaca chetnishtva PO SVAKU CENU.

    4) Na kraju imash ovaj argumenat (sto si ti nazvao „okretanje ka ekonomskim problemima“): VIZIJA-PRIORITET. Kad kreces da oborish Milovu Hobotnicu, ne mozesh da idesh kao ‘muva bez glave’, morash da imash nekakvu pamet, nekakav plan; Morash DA IMASH SVOJU VIZIJU DRUSHTVA. Sledece godine bice Olimpijada u Tokiju. Obrati paznju na „skok u vis“ disciplinu. Svi skakachi prolaze kroz istu rutinu. Stoje ispred letve sa strane pod oshtrim uglom i klate se napred nazad, dok zure u visoku letvicu. To rade oko par minuta. Tek onda krecu u let preko letvice. Sta razmishljaju dok se klate i zure u letvicu? Svi do jednog ZAMISHLJAJU PERFEKTAN, BEZ GRESHKE LET IZNAD LETVICE! To rade u mislima do najsitnijih delova, elemenata leta. Tek kad su potpuno u mislima oblikovali bezgreshan let, tek onda krecu u borbu da ostvare svoj cilj. VIZIJA!! Isto treba da radish, kad se odluchujesh, koju profesiju da izaberesh, koju zenu cesh da ozenish, kako da osmislish odbranu pred sudom, kako da pravish hidrocentralu, autoput i KAKO DA POBEDISH MILOVU HOBOTNICU.

    Ako mislish da ovo sto radish je neka tvoja pametna vizija, kako da pobedis 30-godishnju diktaturu, onda neshto nije u redu sa tobom.

    Drugim rechima, chak iako zamislish da si totalno u pravu, da su moja prethodna 3 argumenta besmislena-pogreshna, ako imash i trunke pameti, OSTAVIO BI OVU SVOJU BITKU ZA CHETNICHKU PRAVDU ZA NEKA KASNIJA VREMENA, kad svrgnemo Mila, Aca, Anu, Katnica i Brana Micunovica i privedemo ih sve skupa pred nezavistan sud pravde.

    1. Gospodine Loncar, losa vam je racunica a jos losija logika.

      1. U Crnoj Gori su cetnici bili ubjedljivo mnogobrojniji od jamara.
      Zbog toga su crveni jamari, koje je vodile predratna olos, notorne ubice i klasicni manijaci, protjerani, kako iz Crne Gore, tako i iz Srbije.
      To sto je kasnije uslijedilo, da su jamari nasli podrsku Jevreja i masona iz Engleske, je posledica toga da je gospodin Hitler isgubio rat i toga, da su vasljive sovjetske trupe okupirale nasu zemlju i Tita na sovjetskim tenkovima doveli na vlast.
      Takodje je razlog, sto su crveni jamari pobijedili, taj sto cetnici nisu dovoljno saradjivali sa njemackom armijom. Saradjivali su, pogotovo slavni Kosta Pecanac, ali nisu dovoljno. Da jesu, pobili bi mnogo vise komunista, pa ne bi imali koga Sovjeti i Englezi da podrzavaju.
      A taj njihov cuveni NOB, se moze svesti na sledece: ubistvo srpske elite, njihovo masakriranje i bacanje u jame, potpuno unistenje pravoslavne Crkve u Crnoj Gori, nevidjeni teror nad narodom, ubistvo njemackih vojnika iz zasjede, skoro nikada u borbi i silne bjezanije, koje ste proglasili velikim ofanzivama.

      2. Sto se tice strucnosti, kakva to strucnost, molim vas, treba da se objavi da je u Kolasonu na pasijem groblju stravicno masakrirano i na ritualni nacin ubijeno oko 350 najuglednijih ljudi. Treba li da se ceka narednih 100 godina da neki istoricari to strucno obrade.
      I treba li ja da cekam masonske istoricare, da mi objasne kako su dva rodjena brata od mog djeda ubijena samo zato jer nisu podrzavali jamarski pokret. Treba li da istoricara pitam da li je jedan od njih ubijen na krsnu slavu i to usred kuce.
      Ili, treba li gospodin Milosevic da pita istoricare, da li mu je u Sloveniji ubijen djed, kada su jamari izvrsili genocid i pobili preko 20.000 srpske elite.
      Vazi li vam ista logika i kada pisete o Srebrenici, Golom Otoku ili nekom stratistu u kojem je s njemacka armija tamanila jamare, koje su nazivali „Banditen“, predevedno „banditi“, jos bolje „sumski banditi“.
      A sta kazete, da li treba istoricare da pitamo, koje se kolo igralo, kada je Savo Kovacevic Mizara i ona prostitutka Draqica Pravica, pobili vecu grupu ljudi i onda natjerali njihove familije da igraju kolo.
      Treba li da trazimo dozvolu u nekoj masonskoj lozi, kada pisemo o djavolimanom Mosu Pijadi. Treba li da cutimo iz straha da nas ne proglase antisemitima?

      3. Pisete o polarizaciji Crne Gore. E pa, mi smo zrtve te polariozacije, mi potomci slavnih cetnika, nedicevaca i ljoticevaca, koji su se hrabro borili protiv komunistickoga zla. Sad je vrijeme doslo da se cuje i nas glas a vi zovite to polarizacijom, to nas ne interesuje, ako je polarizacija, onda neka bas bude polarizacija. Dosta smo cutali i izigravali gradjane drugoga reda.

      4. Sto se tice taktiziranja, to ostavljam vama, demokratskom frontu i laznoj srpskoj opoziciji. Vi kalkulisite koliko god hocete, mi cemo drugacije, onako udarnicki, trupacke po komunistima. Naprimjer, uskoro cemo ih optuziti za genocid.

      1. Vukmane@, црногорски јаде, па ти не знаш да је у Колашину био једини четнички логор у коме су били заробљени и утамничени партизани и њихове породице као и симпатизери партизана међу којима је било и деце. Комадант логора у Колашину је био Дражин комадант Павле Ђуришић. Пред собом имам слику Ђуришића и Италијана гувернера Црне Горе Пирција Биролија., као и „Зборник радова“ преживелих логораша логора у Колашину. Немам намеру неког болесника да подучавам историју, али би ти препоручио да прочиташ убиства и мучења у том логору у коме је био и утамњичен писац Михаило Лалић о чему је и сам посао. Баш си несрећник који није видео ни прочитао ни један историјски докуменат. Отиђи у Цетињски државни историјски музеј , наћеш пуно тога, као и писмо хрватског предратног посланика др. Гризогона упућеном Павелићу. Мало боље ћеш научити историју коју о четничком покрету проучавам више од 50 година. У мојим рукама је било стотине хиљада докумената и фотографија које не можеш чак ни сањати. За време фашистичке окупације простор Југославије је био покривен са енглеским и америчким обавештајцима именом и презименом 960 лица. Они су били распоређени у четничком и партизанском покрету. Имали су увид у стање на терену однос постојећих снага и деловање ратујућих страна. Прочитај њихове извештаје . Можда нешто и научиш.

        1. Vladimire, ekspertu za istoriju.
          Mnogo je strasan taj logor u Kolasinu bio, cim je Mihajlo Lalic iz njega ziv izasao.
          Vidis, cetnici su imale kazamate, dje su zatvarali jamare i njihove simpatizere, dok su crvendaci imali jame i da je Mihajlo Lalic bio te srece da mu sude jamari, zavrsio bi negdje u jami, vjerovanto ptrethodno stravicno izmasakriran, a njegova porodica bi vjerovatno bila natjerana oko njega mrtvog kolo da igraju.
          Logor u Kolasinu je bio odgovor na pasije groblje i na zlocinacko djelovanje komunistickih bandi. Kao i svaki logor, on nije bio hotel sa pet zvezdica i bilo je naravno tamo i mucenja, ubijanja i svega drugog. To je brale klasika za sve logora na planeti.
          U svakom slucaju, u poredjenju sa komunistickim kazamatima, kolasinski logor je bio hotel sa pet zvezdica.

          To sto imas sliku legendarnog Pavla Djurisica sa italijanskim generalom, sta je tu strasno. Saradjivao je Djrisic sa okupatorom, radi istrebljenja crvenih jamara. Sta je on po tebi trebao da radi, da puica po italijanima i provocira odmazdu okupatora i da sa jamarima zajednicari u propasti srpskoj.
          Ne brale, odgovoran covjek je prepoznao koji je najveci neprijatelj naseg naroda i onda je sebi dao zadatak da prvo unisti najveceg neprijatelja , znajuci da ce okupator jednog dana otici i da nije pametno da odjednom ratuje na vise frontova.

          Kakve veze ima pismo onog Hrvata, sto je pisao ustasama. To je tema koja bi trebalo vise da interesuje jamare, jer su oni sa njima bili koalicioni partneri. Jamari i ustase su bili saradnici u borbi protiv Srba.

    2. Ајде Срђане објасни како је Марко Месић успео да добије одликовања од Хитлера,
      Павелића и Броза. У истом рату.Како су комунисти постали бројнији. Па тако што су масовно регрутовали усташе домобране и муслимане.Није било тешко њих регрутовати. Нису их спремали на Загреб или Јасеновац. Регрутовали су их да крену на Србију. На Српски народ. На Четнике. Да Србији “пусте крв”. Дошли су иза Совјетских тенкова.
      Уследила су стрељања без суда. Људе је почео да једе мрак. Масовне гробнице још увек нису све откривене. Једном од тих јединица је командовао и Марко Месић. Онај што је добио она ордења од Павелића и Хитлера. Стигао је ако се не варам до Белог Двора и ту пуцао у неку икону ако се не варам. Имаш интернет. Писмен си. Научи нешто. Немој само то што те је научио тата. Надам се да бар знаш ћирилицу.

      1. Buk,
        Ti se bavis izolovanim detaljima. Mene jedino zanima KRUPNA SLIKA. Napisao si ciovilizovan komentar, pa sam se potrudio da prochitam na Internetu osnovne podatke o Marku Mesicu:

        Pre WWII je zavrsio Kraljevsku Oficirsku Skolu u BG. Potom je bio OFICIR J.V.O., kojom je kao sto znash KOMANDOVAO DJENERAL DRAZA.

        Poshto se slavna Drazina JVO predala Herr Hitleru, posle 12 dana otpora, ovaj dasa odlazi u svoju uzu domovinu – Kroaciju, gde svoje oficirske usluge nudi novoj Pavelicevoj Drzavi.

        Pavelic ga salje na ruski Front da pomogne Herr Hitleru u bici za Staljingrad.

        Rusi ga zarobljavaju. Kad su videli da nije Shvaba vec da je bivsi Drazin oficir, dali su mu shansu da se bori protiv Nemaca, sto je ovaj i uradio.

        Kako je rat odmicao, Rusi ga prebacuju u YU, da nastavi tamo da se bori protiv Herr Hitlera sa Titovim partizanima.

        Navodno se istakao u bici protiv Shvaba kod Chachka. Moguce da su tvoji chetnici bili na strani Shvaba u toj bici kod Chachka.

        U vreme Informbiroa, komunisti su ga osumnjichili da je radio za Ruse i izgleda da su ga gurnuli pod voz, gde je izgubio obe noge. Umro u Zagrebu 1982.

        Usput je kao artiljerski Drazin oficir, potom Pavelicev oficir u bici za Staljingrad, potom Titov „Komandat Legionara“ u bitkama protiv Nemaca i njihovih drugara chetnika ODLIKOVAN vishe puta.

        Reci mi molim te shta vidish u svemu tome loshe, shto se patizana-komunista tiche?

        Ista situacija (kao sa ovim Mesicem) je bila i sa chetnicima. Ogroman broj partizana su u pocetnim godinama rata bili chetnici, pa su negde 1943 (kao i ovaj Mesic) preshli na stranu partizana. Ja pretpostavljam da su to bili redovi, koji su bili chetnichko „topovsko meso“. Oni okoreli chetnici, koji su imali zakrvavljene ruke, naravno niti su osecali volju da se pridruze oslobodiocima i da se bore protiv Shvaba i Talijana, niti bi bili prihvaceni od strane partizana. Neko bi ih prepoznao i bili bi likvidirani.

        Zanima me kako ti gledas na te bivse chetnike, koji su 1943 presli u partizane, koji su u stvari chinili VECINU NARODNO-OSLOBODILACKOG ANTI-FASHISTICHKOG POKRETA? 1941, 1942 partizani su bili jako malobrojni plus veliki broj njih je poginuo. Da li smatrash da su ti bivshi chetnici, preokrenuti u partizane 1943, bili chasni borci za slobodu, ili su po tebi izdajnici, koji su izdali chika Drazu, Ljotica, Djenerala Nedica, Popa Ljujica, Musolinija i Hitlera? Za mene su to bili chasni ljudi. Mi treba da uchimo nashu decu, da im takvi ljudi budu uzori, a nikako oni drugi koji su bezali ka Nemachkoj na kraju rata i bili masakrirani kod Zidanog Mosta. Prema modernim obicajima rata, masovno streljanje chetnika koji su se povlacili ka majci Nemachkoj nije OK. Medjutim ‘ajde reci to onima, koje su ti isti bezeci chetnici zaklalu/pobili ukucane, bracu, sestre, decu, strine, tetke, striceve itd…
        .
        .
        .
        Evo imate ovog dole koji komentarise @Vukman Cejovic: „Jamari“, „crveni jamari“, „USRA“, predratne hulje…. Sad 80 godina kasnije, on tako prica. Samo zamisli da se tako obratio mom djedu 1942, 43… tad nije bilo policije, ugladjenih sudova, apelacionih sudova… Sta mislis, kako bi se nash lajavac sa proliv-ustima proveo? … Tako je dolazilo do medjusobnih krvavih obracuna i „pseceg groblja“ na chetnichkoj strani, kao i „praseceg groblja“ da ih tako nazovemo na nashoj partizanskoj strani.

        Naivni ili lukavi su oni koji misle da su samo postojali „pseca groblja“ na chetnichkoj strani, a da na nashoj strani nije bilo „prasecih groblja“.

        Da bi razumeo ta teshka vremena, sta i kako su se ta klanja deshavala, samo zamisli da ovaj Vukman Cejovic bude TELEPORTOVAN u 1942 ili 1944 i da se tad sreo sa jednim od mojih deda ili bilo kojim drugim borcem za oslobodjenje YU od okupatora i njihovih domacih sluga. Ako to mozes da zamislish, sve ce ti postati jasno shto se tiche WWII.

        1. Zamisli sad ovog posrova iz Amerike, po imenu Loncar, zamisli njegovog djeda, koji je stupio u jednu teroristicko banditsku organizaciju, koja je usla u rat sa parolom „da bi uspio komunizam na Balkanu, treba slomiti kicmu srpstvu i pravoslavlju“ i kojemu je komandant bio Moso Pijade, zamisli njega i Vukmana Cejovica 1942 godine.
          E pa bilo bi onda ili njegov djedo ili ja, isto kao sto je bilo izmedju cetnika i partizana, posle pokazivanja pravog lica jamara.
          Prvo su jamari zapoceli svoj krvavi pir a potom su nacionalisti morali tu pismilet da ostrane iz Crne Gore, sto su i uradili, te ih je narod protjerao kao poslednje gubavce..
          Sada je Loncar vjerovatno uplivao u neke masonske vode u USA, pa mu smeta pomen na pasije groblje i ostala stratista, no bi vise volio da banda u kojoj mu je djedo sluzbovao bude i dalje slobodarski pokret.
          E to nece moci, morace istorija da se revidira a pasije groblje je tek pocetak.
          A sto se pomirenja tice, svaki onaj ko je nekom nesrecom bio u partizanima a koji je imao ista ljudsko u sebi, svaki takav se pokajao a oni drugi ce imati prilike da se „pokaju“ kada odu u pakao, da prave drustvo Ambrozu i Mosu Pijadi.

          Da znate, pomirenja sa komunistickom teroristickom ideologijom biti nece.
          Niti bilo ko od nas trazi neko pomirenje. A zasto pomirenja biti nece, vidi se iz pisanja ovoga posrova iz Amerike, kojemu je blizi jedan ustasa Mesic, sa kojima je njegov silni djedo, direktno ili indirektno saradjivao, nego srpska braca, nevino pobijena na pasijem groblju.

          Samo poslednjoj ljigavoj huilji moze smetati obiljezavanje zrtava pasijeg groblja.
          Jedan razlog vise da to uradimo sto prije.

        2. Детаљи јесу битни. Јако битни. Одкуд потерница за Дражом ако је био сарадник?америчко одликовање?спашавање авијатичара?Америчка војна мисија у његовом штабу?да ли знаш да је Коста Пећанац водио четнички покрет и да је сарађивао са немцима. Баш због те сарадње су га убили-равногорци. Није сваки антикомуниста и фашиста. Равногорски покрет је био и Анти комунистички и антифашистички.

          Нема ту ништа добро кад брат на брата и Србин на Србина подигне руку.
          Истина о комунистичким злочинима мора да се зна и због невиних жртава и да се неби поновило.
          П. С. Месић никада није био Дражин војник. Тешко је објаснити то ордење.
          Поздрав и хвала на одговору

    3. Туђман је такође био код Павелића па је постао Брозов генерал.ни један метак они не испалише на усташе.

    4. Prvo i osnovno što moraš da znaš i shvatiš, partizanski pokret je bio anti-srpski. Dakle, pokret koji je radio i djelovao na ŠTETU srpskog naroda! Mnogo dokaza ima, neke možeš naći na internetu amnoge u raznim knjigama, naravno, onim koje su izlazile poslije 92.
      Pročitaj Kongres Kominterne u Drezdenu 1928 i sve ce ti biti jasno.. Otvoreno se govori kako „srpsku hegemoniju i tiraniju“ kako oni navode, treba uništiti u Kraljevini SHS. Javno su PODRŽAVALI ustaški pokret u razbijanju Kraljevine Jugoslavije, npr. Velebitski ustanak.
      Moša Pijade i ustaša Mile Budak su zajedno ležali u Lepoglavi i kovali svoje planove. U toku rata, ustaše i partizani su sarađivali. U toku borbe na Neretvi, partizanska delegacija odlazi u Zagreb na pregovore sa njemcima. Još mnogo ima sličnih primjera.. Još ću nešto reći, sa ove strane Drine četnici su sačuvali srpski narod od istrebljenja. To tvrde mnogi ljudi koji su bili očevidci i koji su sve to preživjeli. Knjige su pisali pobjednici al nije baš sve tako bilo. Više vjerujem starim đedovima od kojih sam čuo svjedocenja nego lažnim filmovima! I na kraju, partizani su izašli iz rata kao pobjednici zahvaljujući vodećim zemljama u svijetu, V.Britaniji , Sad-u S.Savezu i malo poznato, Vatikanu.. Tito je krajem rata išao u Vatikan i tad je napravljen dogovor, tj.nagodba..Vatikan ce priznati paetizanski pokret kao vodeći i oslobodilački a tito se obavezao da ce hrvatski narod biti pošteđen i neće odgovarati za ubistva koje su počinile ustaše u toku rata.

  8. Поштовани господине Милошевићу,
    У свеколиком хаосу и расулу над народним несрећама, страдању и трагедијама, над раскућеним и попаљеним огњиштима, над прекланим и ујамљеним Србима преко Дрине и Саве, силованом србском нејачи, србским мајкама и сестрама, Комунистичка партија Југославије, на челу са бившим аустро-угарским фелдвебелом Јосипом Брозом, званим Тито, кренула је у свој крвави поход градећи своје идеале на НЕСРЕЋИ и УНИШТЕЊУ СРБСКОГ НАРОДА. Тај крвави поход и пир трају до данашњег дана. Као и ови данашњи, још пре почетка Другог светског рата, безбожни комунисти су ковали планове о касапљењу Краљевине Југославије и србскога народа. Комунистичка партија Југославије је на својим првим конгресима отворено заузела став да треба срушити Краљевину Југославију као „тамницу“ југословенских народа. Комунисти су на чувеном комунистичком конгресу у Дрездену децидирано одлучили и навели Србске Земље које су, после распада Краљевине Југославије и извођења њихове револуције, требале да постану државе и КОЈЕ СУ ПОСТАЛЕ ДРЖАВЕ. На том конгресу, нажалост, СРБИЈА није била поменута као будућа држава.И ТО ЈЕ СУШТИНА. Сва голгота и геноцид над срсбским народом, последица су одлука са тог комунистичког конгреса у Дрездену. У остваривању свог крвавог плана и циља, комунисти нису бирали савезнике. Можда најочигледнија и најдрастичнија потврда ове комунистичке бескрупулозности , суровости и решености да се реше СРБА и СРБИЈЕ, јесте УГОВОР о УСТАШКО -КОМУНИСТИЧКОЈ САРАДЊИ КОЈА ТРАЈЕ ДО ДАНАШЊЕГ ДАНА, а који су почетком тридесетих година прошлог века у сремско-митровачком затвору саставили и потписали србски крволок Хрват Миле Будак и доглавник Анте Павелића, и Јеврејин Моша Пијаде, најближи сарадник Јосипа Броза чија „ПАСЈА ГРОБЉА“ и данас сведоче о његовој улози у Другом светском рату. Моша Пијаде и Миле Будак су у другом и трећем члану поменутог уговора прецизирали да:
    – Вођство југословенске комунистичке партије свесно своје улоге, признаје да се Балканско полуострво неће тако дуго моћи комунизирати, док се СРБСТВУ и ПРАВОСЛАВНОЈ ЦРКВИ не сломи кичма, као факторима који су увек спречавала како продирања Османлија на Запад тако и Аустрије према Истоку. Ради тога ово вођство сложно је у томе да припреми заједнички терен за комунизирање Југославије и Балканског полуострва и за уништење свега што је СРБСКО и ПРАВОСЛАВНО. СВЕДОЦИ СМО ДА СЕ ПРЕД НАШИМ ОЧИМА ДАНАС У ЦРНОЈ ГОРИ УПРАВО ТО ДЕШАВА ! Поводом тога, вођство хрватске усташке организације нуди своју сарадњу свима „подјармљеним“ народима Краљевине Југославије, а поготову комунистичкој партији, како би се пожурио ток догађаја, а према упутима овог вођства
    – Вођство хрватске усташке организације обавезује се да ће потпомагати и учествовати у свим материјалним издацима, демонстрацијама, манифестацијама и разним штрајковним акцијама, које проводе комунистичке формације. Вођство комунистичке партије сматра хрватску усташку организацију као важног фактора и као помагача у уништењу постојећег стања, у постизању усташких идеала обећава своју помоћ. Вођство ових партија обавезује се да ће између себе избегавати све несугласице и распре, на пример: путем јавних прогласа, приватних разговора итд. те да ће се обострано, безусловно потпомагати у случајевима демонстрација, револуција или рата, а особито што се тиче УНИШТЕЊА СВЕГА ОНОГ ШТО ЈЕ СРБСКО и ПРАВОСЛАВНО , као што је наглашено у тачки 2. овог Споразума“
    (Овај документ се чува у Архиву војно-историјског института, Недићева грађа, К. 1. Ф. 1. Д9-9а).
    Комунистичка партија Југославије није била само идеолошка и политичка већ је била и својеврсна терористичка организација. Комунисти нису чекали да се распламса ратни пожар да би кренули у остваривање својих крвавих циљева већ су и у мирним временима организовали саботерске и терористичке акције (као, на пример, када је муслимански комуниста Алија Алијагић са Родољубом Чолаковићем и групом терориста Комунистичке партије у Делницама убио србског министра Милорада Драшковића).
    ИСТО ЧИНЕ И ДАНАС КРОЗ МОНТИРАНЕ ПОЛИТИЧКЕ ПРОЦЕСЕ КАКАВ ЈЕ ОВАЈ ПОВОДОМ ФАРСЕ “ДРЖАВНИ УДАР” ГДЕ СУ, ПО ЈЕДНОМ ОД „ЛИДЕРА“ СРБА У ЦРНОЈ ГОРИ, “СРБСКИ ФАШИЗАМ”, “ЧЕТНИЧКА ОБЕЛЕЖЈА”, “БАБЕ И ЂЕДОВИ ЧЕТНИЦИ ФОЛКЛОРНИ УДБАШКИ” и „СРБИЈА“ ОДГОВОРНИ ЗА СВО ЗЛО ОВОГА СВЕТА, те као такви НАЗНАЧЕНИ И ПРИЈАВЉЕНИ ГЛАВНОМ СДТ КАТНИЋ МИЛИВОЈУ ЗА ПОТРЕБЕ ДАЉЕГ ПОДХРАЊИВАЊА АНИМОЗИТЕТА ПРЕМА СРБИМА-ЧЕТНИЦИМА и СРБИЈИ. Али шта друго очекивати од ПСЕЋЕ РАБОТЕ која се изјашњава: “ У ЦРКВИ САМ ПРВИ И ПОЛСЕДЊИ ПУТ БИО 1991.г КАДА САМ ВИДИО АМФИЛОХИЈА ОКРУЖЕНОГ ПАРАВОЈНОМ ЈЕДИНИЦОМ ЖЕЉКА РАЖНАТОВИЋА. ТАДА МИ СЕ ЗГАДИЛА И ЦРКВА и АМФИЛОХИЈЕ РАДОВИЋ“.
    ШТО РЕЧЕ ТАЛМУД: “ОГРОМНУ ШАТРУ ЛУДИЛО ИМА, ВРАТА СУ ШИРОМ ОТВОРЕНА СВИМА.”

  9. Потпуно сте у праву господине Милошевићу.Комуњаре из дпс-а сада би да изигравају некакве демократе и грађанску оријентацију а ево већ 75 година тероришу све Српско и
    слбодоумно у Црној Гори.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy