ИН4С

ИН4С портал

Коначно потврђена аутентичност „јекатеринбуршких остатака“ Романових

1 min read
romanovi

Романови

Истражни комитет Русије уверен је у аутентичност посмртних остатака чланова породице последњег руског цара Николаја II, пронађених у близини Јекатеринбурга. Како је саопштила виша истражитељка за посебно важне случајеве, генерал-мајор правде Марина Молодцова, све студије су завршене.

„Закључци савремене истраге поклопили су се са закључцима историјске и архивске експертизе“, рекла је Молодцова у документарном филму о породици Романов приказаном на Првом каналу, преноси Спутњик.

Према њеним речима, истраживачи су дошли до закључка: у ноћи 17. јула 1918. године у кући Ипатијева стрељани су цар, његова супруга Александра Фјодорова, четири ћерке и син, као и најближе слуге. Истражитељи су уверени и да се у гробницама откривеним 1991. и 2007. године „налазе остаци стрељаних у ноћи 17. јула”.
Раније је митрополит волколомски Иларион саопштио да је Руска православна црква спремна да призна „јекатеринбуршке остатке“.
Подсетимо, РПЦ је канонизовала Романове 2000. године.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Коначно потврђена аутентичност „јекатеринбуршких остатака“ Романових

  1. Prvo potomci dal i Katarine a kamoli Romanova. Drugo posao im bio da cuvaju narod i drzavu a oni javno se hvalili da ne vole da vladaju i da ne zele i LOGICNO strani spijuni ih smenili a stranispijuni iz ih likvidirali a narod i drzava i danas TRPE POSLEDICE TOGA STO NISU RADILI SVOJ POSAO PA MAKAR DA SU PREPUSTILI NEKOM DRUGOM KO BI TAJNE I JAVNE SLUZBE OSPOSOBIO ZA OBRANU OD SPIJUNA AGENATA STO OSNOV. PRITOM ZIVELI VEOMA BOGATO I RASKOSNO U ODNOSU I NA SREDNJI SLOJ . … NISU NISTA URADILI DA ZASTITE RUSE OD SPIJUNA I AGENATA STRANIH A ZBOG TOGA PRIMALI NOVAC VELIKI.

    1
    3

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy