ИН4С

ИН4С портал

Конститутивна седница Скупштине Србије: Тензије у сали, реаговало обезбеђење

Фото: Спутњик

Седница Скупштине Србије на којој се расправља о избору председнице парламента настављена је после краћег застоја који је настао након што је опозиција устала са својих места и пришла председавајућем тражећи реч због повреде посланика.

Иако је седница настављена, опозиција лупа о посланичке клупе и звижди током говора посланика и предлагача Миленка Јованова.

Након што је опозиција устала и кренула ка председавајућем, обезбеђење се поставило испред скупштинске говорнице и спречило их да приђу Стојану Раденовићу, преноси Спутњик.

Претходно се у Скупштини водила се полемика о београдским изборима, које је покренула опозициона посланица Зелено левог фронта Биљана Ђорђевић.

Посланици Скупштине Србије наставили су данас рад расправом о избору председника парламента, а за ту функцију је предложена потпредседница СНС и досадашња премијерка Ана Брнабић.

Шеф посланичке групе „Александар Вучић – Србија не сме да стане“ Миленко Јованов, образлажући предлог, рекао је да Брнабић заслужује да буде председница Народне скупштине и приметио да све критике опозиције ка њој су личне природе, пошто, како је навео, не могу ништа да кажу лоше о резултатима владе коју је водила.

Он је навео да ће Ана Брнабић имати важан задатак – да скупштина остане скупштина, а не институција којој, како је навео, странци намећу законе.

Током јучерашње расправе подршку Ани Брнабић су поред напредњака дали и посланици СПС, СДПС, ЈС, СВМ, ПУПС, а опозиција најављује да неће гласати за њен избор.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

13 thoughts on “Конститутивна седница Скупштине Србије: Тензије у сали, реаговало обезбеђење

  1. Kad je Opozicija prisutna, neophodna je reakcija obezbeđenja jer uz njih ide samo nasilje. To je sve što oni znaju, to je njihov rezultat – nasilje i vandalizam.

  2. Umesto da se konstruktivno doprinosi debati, opozicija demonstrira nepoštovanje pravila i institucija, što šteti demokratskom procesu

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *