ИН4С

ИН4С портал

Копривица: Циљ заштитити дјецу од штетних утицаја кладионица

Момо Копривица, Фото: Демократе

Циљ Координационог тијела за заштиту и унапређење јавног интереса у области приређивања игара на срећу јесте заштита дјеце од штетних утицаја тог сектора, спречавање прања новца, анализе и предлагање конкретних мјера како би се јавност била више заштићена од ових ризика.

То је казао потпредсједник Владе за политички систем, правосуђе и антикорупцију Момо Копривица.

Осим чланова Владе, у њему ће још представника различитих сектора, како би се штитио јавни интерес.

„Вијести“ су раније објавиле да ће нови Национални савјет за борбу против корупције чинити предсједник, замјеник предсједника и 21 члан. Копривица је предсједник Савјета а његов замјеник је министар правде Андреј Миловић.

Копривица је додао да је циљ заштити дјецу од штетних утицаја кладионица, да се оне не граде близу школа, да се не врши прање новца у том сектору, да се новац слива у државну касу а не у џепове појединаца.

Он је то саопштио на прес конференцији заказаној поводом образовања новог Националног савјета за борбу против корупције, као и формирања Координационог тијела за заштиту и унапређење јавног интереса у области приређивања игара на срећу.

„Милиони су се одливали, али су џепови приређивача били пуни“, истакао је он и додао да ће то тијело идентификовати све ризике угрожавања јавног интереса, те да ће предлагати мјере за његову заштиту.

Навео је да ће координирати како се не би ниједан вид злоупотребе провукао.

Копривица је навео да ће Национални савјет убрзати реформе према ЕУ, али ће се радити и на стратегији за борбу против корупције.

Додао је да ће се радити на јачању нормативног оквира, како би се систем до краја могао очистити од корупције.

„Свјесни смо да је претходно било корупције при доношењу прописа“, казао је он.

Копривица је нагласио да је Црна Гора од игара приходовала, али не колико земље региона. Он је навео да су приходи важни али да су кључне уставне и друштвене вриједности, посебно је акцентовао заштиту дјеце.

Он је навео да према подацима Заштитника за људска права и слободе из 2019, 9.6 одсто основаца иде у кладионицу, а да се 3.5 одсто основаца коцкало на интернету. Сматра да су ови подаци данас још алармантнији и зато ће укључити представнике здравства и релевантних сектора.

„Биће посла и за полицију и за тужилаштво, прикупићемо информације а надлежни ће тиме да се баве“, навео је он.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *