ИН4С

ИН4С портал

Кордић на министарском самиту у Берлину

1 min read

Министар туризма Црне Горе Симонида Кордић, у оквиру ИТБ Берлин 2025, учествовала је на Министарском самиту, посвећеном побољшању инвестиционог амбијента и обликовању будућности.

Овај догађај окупио је преко 20 високих представника држава и међународних организација, како би расправљали на теме „Инвестиције у туризму као покретач стабилности и мира” и “Јавно-приватна партнерства за појачана улагања у туризам“. Ријеч је о платформи коју организује ИТБ Берлин и УН Тоурисм, а на којој се истражују рјешења, заснована на инвестицијама у туризму, за економску отпорност, мир и одрживост.

Кордић је том приликом поручила да овакве инвестиције имају јединствену способност да подстичу стабилност и мир стварањем економских могуц́ности, те јачањем прекограничне сарадње и друштвене кохезије.

„Сви дијелимо сличне изазове, било да је ријеч о малој или великој економији. Туризам је најдемократичнија индустрија, што значи да сви који желе, могу учестовати у њој. То охрабрује људе, нарочито рањиве категорије, и подстиче јединство. Туризам је зато сјајна грана, гдје доприносећи јој, растете и ви“, истакла је Кордић.

Казала је, промовишући Црну Гору као атрактивну дестинацију, да нам је важно задовољство како туриста, тако и локалног становништа, јер од тога зависи и крајњи утисак о земљи.

„Идеја није да уништимо оно што нудимо туристима. Дакле, циљ је да сачувамо аутентично и пријатно искуство. С обзиром на то да, као и остале медитеранске земље, препознајемо да у шпицу љетње сезоне је изазов сачувати ове предности, као надлежни ресор, трудимо се да стимулишемо ширење сезоне и ван ових мјесеци. Такође, напомињем да Црна Гора посједује невјероватне потенцијале ван обалног подручја, нпр. у залеђу и на сјеверу, гдје радимо на подстицању активног и туризма заснованог на уживању у природи“, оцијенила је Кордић.

Додала је, одговарајући на питања заједно са глобалним туристичким лидерима, и да најтежа времена стварају прилике за промјене, гдје сви заједно можемо градити љепши свијет.

Кордић се претходно, на маргинама Сајма туризма, састала и са извршним директором Европске комисије за путовања (ЕТЦ) Едуардом Сантандером, али и са министром економије, енергије и туризма Луксембурга Леx Делесом.

На састанцима је било ријечи о унапређењу авио повезаности, те јачању даље сарадње са Црном Гором.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy