Кошаркаши репрезентације Србије поражени од САД

Кошаркаши репрезентације Србије поражени су од Сједињених Америчких Држава са 110:84.

Добро су се борили Орлови, одиграли егал прву четвртину, али када је Кевин Дурент погодио све што је бацио ка кошу нашег тима решења није било.

На крају може да остане и жал што је разлика била на крају овако велика, утисак је да смо могли и боље да прођемо.

Најефикаснији у редовима Америке били су Дурент са 23 поена и Леброн Џејмс са 21. Никола Јокић дао је 20 уз осам асистенција и пет скокова у нашим редовима, Богдановић је додао 14, Добрић 13, Мицић 11, а Аврамовић 10 поена.

Било је лепих акција, било је добрих потеза, могли су наши кошаркаши уживо да виде како је борити се против најснажније екипе на турниру, али за нешто више мораће да сачекају нову шансу.

Држали су се све до полувремена, али у другом делу утакмице изабраници Карија Пешића нису имали снаге да се одупру оваквој канонади и шутевима Американаца.

Било би лепо да турнир заврше утакмицом против САД у финалу.

Наредни меч Србија игра 31. јула од 17 часова и 15 минута против Порторика.

Раније данас у групи Ц Јужни Судан је победио Порторико резултатом 90:78.

КРАЈ

Победа Американаца од 110:84.

39′ – 79:101

Штета, повезали смо неколико лоших напада, Американци су то казнили и повећали разлику

36′ – Тројка Маринковића

Погодио је Вања тројку и смањио резултат на 76:91

34′ – Јокић

Лепе акције, Јокић је погодио на асистенцију Мицића – 73:89

33′ – 68:86

Американци иду ка победи, али је важно да наш тим буде поражен са што мањом разликом

30′ – Орлови у тешкој позицији

Едвардс је лепо погодио поред Јовића. Јовић је имао неколико лоших напада и промашаја и зато је сада 65:84

28′ – Американци су се одлепили

Појачали су Американци, играју снажно и тешко је пратити тај ритам – 61:76

25′ – У игри смо

У игри су наши момци, али просто је јако тешко играти против оваквог противника – 57:69

22′ – Неспортска

Оштар је био Џејмс, као и Ембид, свирана је неспортска, Аврамовић је то казнио са пенала – 53:63

21′ – Џејмс

Прошао је лако Џејмс и погодио. Јокић није успео да погоди тројку на старту другог полувремена – 49:60

20′ – ПОЛУВРЕМЕ

Невероватно је колико су Американци све погодили у овом полувремену, Дурент је убацио 19 поена без промашаја – 49:58. Да није било Дурента можда би и резултат био другачији, али овако је он погодио све што је шутнуо.

18′ – Добрићева тројка уз фаул!

Ево Добрића, сјајна тројка уз фаул, битно је да се издржи ова серија Американаца који погађају у серијама и не маше ништа – 39:46

16′ – Јокићев шоу!

Прво је обрнуо Ембида, а потом и погодио тројку – 36:40! Играмо одлично, боримо се против Американаца и можемо за сада да будемо поносни

15′ – Мицић добар

Дурент је дао 14 поена за шест минута, Мицић одговара поенима са полудистанце и из пенала – 27:35

12′ – Дурент

Незаустављив је Дурент, погодио је све што је бацио ка кошу – 23:30. Џејмс је лако прошао и погодио за 23:32.

10′ – Крај прве четвртине

Американци воде 25:20, штета за последњих неколико напада. Богдановића не иде шут на овој утакмици, надајмо се да ће бити боље

8′ – Боре се наши момци

Сјајна акција, Србија води 17:14. Ипак, везују тројке Американци и на тај начин стижу до 20:20

6′ – Јокић губи лопте

Чудна ситуација, Јокићу испада лопта у пар наврата, Американци везују тројке преко Букера и сада је 12:11

4′ – Петрушев!

Сјајно је Петрушев прошао и погодио, пре тога је Џејмс закуцао – 6:2. Затим још један погодак – 10:2! Сјајан почетак утакмице!

3′ – Сјајан почетак утакмице

Аврамовић је врхунски прошао, добио је асистенцију Јокића и погодио – 4:0

1′ – Почела је утакмица!

Стартовао је велики спектакл! Фантастичан потез Аврамовића који је украо лопту и погодио за 2:0.

Мушка репрезентација почела је спектакуларни меч против Америке!