ИН4С

ИН4С портал

Ковачевић: НАТО једино доноси смрт

Americke bombe

НАТО је фактор политичке и економске нестабилности у Европи, а својим активностима у Украјини је постао пријетња не само регионалном него и свјетском миру, саопштио је предсједник Управног одбора Покрега за неутралност Филип Ковачевић.

Уочи самита НАТО у Велсу, који почиње сјутра, Ковачевић је рекао да западна алијанса не жели мирно и ненасилно превазилажење сукоба, јер им насиље и ратови омогућавају да војном доминацијом успоставе контролу над територијама и ресурсима које су од интереса за олигархијски англоамерички естаблишмент.

НАТО је кроз своје дјеловање показао да су за ту организацију страдања, патње и смрти недужних цивила само „колатерална штета“ коју оправдавају раније зацртани војни циљеви и интереси моћних енергетских и индустријских корпорација“, рекао је Ковачевић листу „Дан“.

Он је навео да ће Покрет за неутралност наставити да подржава и да учествује у свим прогресивним, антиратним манифестацијама у свијету и тиме дати допринос изградњи, како су навели, другачијег имиџа Црне Горе у међународним односима.

Сасвим супротно од имиџа „мафијашке државе“ какав је о Црној Гори у иностранству кроз своје криминогено дјеловање створила постојећа владајућа коалиција, Црна Гора ће бити представљена као оаза мира, солидарности и искрене сарадње за све оне који желе да у свијету владају правда и мир“, констатовао је Ковачевић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Ковачевић: НАТО једино доноси смрт

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy