ИН4С

ИН4С портал

Кремљ: Зеленски нема легитимитет за преговоре

1 min read

Фото: Спутник

О комбинацијама учесника у мировним преговорима за решавање руско-украјинског сукоба још се није разговарало, рекао је новинарима портпарол председника Дмитриј Песков.

„Полазимо од чињенице да украјински председник нема право да преговара. Све док је та уредба на снази, не треба разговарати о саставу преговарача“, додао је он, коментаришући изјаву Владимира Зеленског који очекује да ће украјинска страна прво водити дијалог са америчким председником Доналдом Трампом, а тек онда ће почети проширени мировни преговори.

Кремљ је позитивно реаговао на речи Трамповог специјалног представника за Украјину Кита Келога, који је изразио жељу да Кијев организује изборе до краја 2025. године. Песков је подсетио на став Русије, која сматра да је Зеленски изгубио легитимитет као председник Украјине, и ово мишљење назвао „очигледном правном реалношћу“ која се не може оспорити.

„Због тога је идеја о одржавању избора у Украјини са становишта легитимизације руководства – а неопходна је са становишта евидентирања било каквих договора – наравно, веома важна и јасно је да руководство кијевског режима није сасвим задовољно тиме“, наставио је Песков.

Монструозна провокација

Ракетни удар украјинских оружаних снага на интернат у Суџи је монструозна провокација кијевског режима, изјавио је прес-секретар руског председника Дмитриј Песков.

„Вероватно сте имали прилику да прочитате изјаве руског Министарства одбране, немамо шта да додамо томе. Tо је монструозна провокација кијевског режима“, рекао је портпарол Кремља.

Раније је Министарство одбране Русије саопштило да су Оружане снаге Украјине починиле ратни злочин ракетирањем интерната у граду Суџа. Руски системи ПВО забележили су лансирање ракета на Суџу из Сумске области.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy