ИН4С

ИН4С портал

Кризни штаб: Странци из Бугарске, Румунијe, Хрватске и Северне Македоније ће моћи да уђу у Србију уколико имају негативан ПЦР тест

Коронавирус у Србији/Илустрација (Фото: Depositphotos/Beast01)

Чланови Кризног штаба за борбу против корона вируса донели су одлуку под којим условима страни држављани из одређених земаља могу да уђу у Србију.

Странци који долазе из појединих земаља у Србију мораће да имају негативан ПЦР тест, не старији од 48 сати, одлучио је Кризни штаб.

Одлука се односи на Северну Македонију, Хрватску, Бугарску и Румунију.

– Та одлука важи од сутра, 15. августа, и не односи се на наше грађане који долазе са територија тих земаља – рекла је новинарима епидемиолог Дарија Кисић Тепавчевић након седнице Кризног штаба.

Одлучено је и да престају рестрикције које су се односиле на грађане Црне Горе.

За грађане Црне Горе више нема рестрикција у погледу уласка у нашу земљи – казала је Кисић Тепавчевић.

Одлуке су донете на основу сагледавања епидемиолошке ситуације у тим земљама, а мере се разликују у зависности од тога да ли оне имају 25 или 10 заражених корона вирусом на 100.000.

Извор: телеграф.рс

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Кризни штаб: Странци из Бугарске, Румунијe, Хрватске и Северне Македоније ће моћи да уђу у Србију уколико имају негативан ПЦР тест

  1. Ово је само игра за наивне. Да су их интересовали угоститељи давно би донијели овакву одлуку. Ово је само пут за улазак лажних гласача из Тутина, Сјенице, Пазара, Бродарева, Косова,Албаније и БИХ. И умјесто да Србија донесе одлуку да забрањује одласке у Ц.Гору и из ЦГ до краја августа и тако бар мало помогне у спречавању долазака фантом гласача, Србија директно помаже Милу. Срамота. Сви се праве наивни, а само смо наивни ми Срби. Страшно.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy