Лига Европе: Сјајни Челси, пирова побједа Салцбурга, малерозни Краснодар

Међу осам најбољих нашла се и екипа Валенсије, која је елиминисала Краснодар, тако што је у 93. минуту постигла погодак за 1:1. Домаћи састав имао је пролаз даље, пошто је млади Сулејманов постигао еврогол у 85. минуту.
liga evrope_

Фудбалери Челсија пласирали су се у четвртфинале Лиге Европе, пошто су укупним резултатом 8:0 елиминисали Динамо из Кијева. Екипа Мауриција Сарија славила је са убједљивих 5:0 на гостовању, а херој побједе био је Оливије Жиру, који је постигао хет-трик.

Француз је стријелац за „плавце“ био у шестом, 33. и 59. минуту, једном се уписао Маркос Алонсо, као и Калум Хадсон-Одои. Динамо није имао никакве шансе и Челси је и више него заслужено прошао међу осам најбољих екипа у Лиги Европе.

Чинило се да ће Краснодар минималним резултатом елиминисати Валенсију, међутим херој шпанског састава био је Гонсало Гедеш, који је у 93. минуту савладао голмана и тако спасао тим Марселиња.

Пласман у наредну фазу обезбиједила је и екипа Наполија. Вицешампион Италије поражен је на гостовању од Салцбурга са 3:1, међутим укупним резултатом 4:3 пласирали су се у четвртфинале.

Аустријска екипа показала је зашто је дошла до ове рунде, међутим убједљив пораз на Сан Паолу коштао их је бољег резултата, наводи Б92.

Голове за Салцбург постигли су Дабур у 25, Гулбрандсен 65. и Лејтгеб у 92. минуту, док је једини стријелац за Наполи био Аркадијуш Милик у 14. минуту.