IN4S

IN4S portal

Linta povodom godišnjice zločinačke akcije „Oluja“: Srbija treba da pokrene pravnu, diplomatsku i političku borbu za istinu

Miodrag Linta

Miodrag Linta

Suštinski razlog je politika dvostrukih aršina zapadnih centara moći prema kojima su Srbi i dalje glavni krivci za ratove devedesetih i zločinačka strana a Hrvati, Muslimani i Albanci tobože žrtve velikosrpske agresije koji su vodili nekakve odbrambene ratove. Hrvatska je jedina članica EU koja slavi progon i ubijanje jednog naroda i na to se sramno ćuti u Briselu i Berlinu.

Linta ističe da Srbija treba da pokrene pravnu, diplomatsku i političku borbu za istinu o karakteru ratova devedesetih, za istinu o stradanju srpskog naroda, da se zabrani proslava zločinačke akcije „Oluja“, da se procesuiraju odgovorni za masovne zločine nad Srbima, da se jednako poštuju sve žrtve i da se riješi pitanje nestalih lica. Navedene aktivnosti treba preduzeti jer u Hrvatskoj nema spremnosti na suočavanje sa svojom tamnom prošlošću.

To konkretno znači da će se u Hrvatskoj i dalje slaviti progon Srba, cementirati etničko čišćenje, veličati ratni zločinici i omalovažavati, prešućivati i umanjivati srpske žrtve.

Linta navodi da Hrvatska u kontitunitetu vodi politiku zastrašivanja protjeranih Srba putem potjernica i hapšenja. Hrvatsko pravosuđe ima za cilj da pokreće montirane sudske postupke i donosi lažne presude protiv srpskih boraca s ciljem da se opravda lažni mit o Domovinskom ratu. Srbija treba da osnuje Kancelariju za pomoć osumnjičenim, optuženim i osuđenim Srbima za ratne zločine i pruži im stručnu, pravnu i finansijsku pomoć. Srpski borci su se časno i pošteno borili za svoj narod i državu i sada država treba da stane iza njih i da ih zaštiti.

Linta traži da Srbija pokrene dijalog sa Hrvatskom o rješavanju otetih imovinskih, stečenih i drugih prava prognanih Srba i drugih oštećenih građana.

Temelj dijaloga treba da bude Aneks G Bečkog sporazuma o sukcesiji pod nazivom „Privatna svojina i stečena prava“.

U pitanju je međudržavni sporazum koji ima jaču pravnu snagu od domaćih zakona. Naime,u Hrvatskoj se sistematski otima srpska imovina posebno stanovi, kuće, poslovni objekti i poljoprivredno i šumsko zemljište. Hrvatska odbija da isplati zaostale penzije, dinarsku i deviznu štednju i naknadu štete za uništenu imovinu u terorističkim akcijama u nizu hrvatskih gradova i dr.

 

Nije crnogorski ako nije srpski; ilustracija: IN4S
Podjelite tekst putem:

1 thought on “Linta povodom godišnjice zločinačke akcije „Oluja“: Srbija treba da pokrene pravnu, diplomatsku i političku borbu za istinu

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *