Љепоте Русије на Калемегдану: Фото изложба „Најљепша земља“ отворена на београдској тврђави
1 min readФото изложба „Најљепша земља“ отворена је јуче на београдској тврђави и у парку Калемегдан.
Изложбу организује Развојни центар Руског географског друштва у Србији, и њој су присуствовали амбасадор Руске Федерације Александар Боцан Харченко, као и многи угледни гости из Србије и Русије, преносе Новости.
Фотографије приказују природне љепоте и друге мотиве Руске Федерације са традиционалног фото конкурса Руског географског друштва.
Фотоконкурс Руског географског друштва „Најљепша земља“ је медијски пројекат широких размјера посвећен очувању изворне природе Русије и неговању брижљивог односа према животној средини, преко уметничких фотографија. Конкурс је први пут организован 2015. године, а од 2016. одржава се једном годишње.
Александар Боцан-Харченко истакао је да је та изложба, као и свака активност РГД, израз љубави Русије према Србији и Србије према Русији.
,,Сада је немогуће замислити да је таква изложба могућа у било ком месту у Европи, осим у Србији, зато што Србија одлучно одбацује све што жели да јој наметне колективни Запад, културу одрицања свега руског, укључујући и саму лепоту земљу. Та лепота тражи нашу одговорност и спремност да бранимо нашу земљу и лепоту наше земље“, поручио је руски амбасадор.
Он је истакао да РГД даје доста значајан и опипљив допринос развоју сарадње Русије и Србије у свим областима, као и да је то једно од јединствених удружења у Русији, јер обухвата све што је могуће: науку, истраживање, образовање, културу.
Заступник РГД у Србији Мирољуб Милинчић истакао је да је филијала у Србији основана пре осам година најстарија и најактивнија инострана филијала и да је у њој реализована припремна фаза неких од најзначајнијих пројеката РГД попут чувеног „Пројекта 10.110 километара невероватне Русије“.
,,Ово нам је 70. изложба на простору Србије, БиХ и Црне Горе. Посвећујемо је 18. августу, дану када је 1845. основано РГД“, казао је Милинчић, пишу Новости.
У правилима такмичења нема ограничења у односу на старосну доб или мјесто становања учесника. Главни услов је да фотографије морају бити снимљене на територији Русије. На конкурсу 2016. године је учествовало 23 хиљаде руских и страних фотографа, који су послали око 110 хиљада снимака. Најстарији учесник је имао 87, а најмлађи свега 5 година.
Фотографије се разматрају у следећим номинацијама: „Народи Русије“, „Свијет у нашим рукама“, „Најљепша земља“, „Пејзаж“, „Животиње“, „Птице“, „Макросвет“, „Подводни свијет“, „Црно-бијела природа“, „Млади фотограф“, „Насљеђе које нестаје“, „Исконска Русија“, „Индустријски пејзаж“ и „Награда – симпатије публике“.
Извор: Новости
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Југо-комунистички другосрбијанерски Београд полако ,али сигурно поново постаје српски град и то се види по новим споменицима, употребом ћирилице, муралима, називима улица, сазиданим храмовима…