Макрон долази у Београд да обиљежи сјећање на „братство по оружју“
![Vucic i Makron](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2018/11/01IMG-5478d06f6637a7c771a99eaa5f96a5a7-V_620x0.jpg)
Вучић и Макрон
Амбасадор Француске у Србији Фредерик Мондолони оцијенио је данас да церемонија обележавања Дана примирја у Првом светском рату, 11. новембра, у Паризу не би била потпуна да на њој Србије није представљена на највишем нивоу с обзиром на њену велику улогу у том до тада највећем ратном сукобу у историји.
Мондолони, који с министром спољних послова Србије Ивицом Дачићем положио вијенце на Француском војном гробљу у Београду, коме су присуствовали и амбасадори бројних земаља и представник Града Београда Андреја Младеновић, подсетио је да је примирје постало могуће захваљујући побједи савезника на Солунском фронту, где је Србија одиграла одлучујућу улогу, преноси Танјуг.
„Наше двије земље су жељеле да достојно обележе ову годишњицу. Државни секретар при министру Војске Женевјев Дарјесек боравила је у Београду прошле недеље, а предсједник Србије Александар Вучић је данас у Паризу на церемонији обележавања примирја. Ова церемонија не би била потпуна да на њој није представљена Србија на највишем нивоу“, рекао је амбасадор.
Подсјетио је да ће предсједник Француске Емануел Макрон ускоро посјетити Београд како би се обиљежило сјећање на „братство по оружју“.
„То је знак поштовања које исказујемо Србији и нашем савезништву“, рекао је Мондолони.
Извор: Спутник
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2022/10/0-02-05-b923b1b69720421610be1c8886d9aa3e5785fb2405d1260129ec99b6cc5feec9_a42cea59ea42f009-1024x105-1.png)
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Viber-komjuniti-300h50-a.jpg)
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Telegram-komjuniti-300h50-a.jpg)
Нека не долази. Он није добродошао овде.
„Подсјетио је да ће предсједник Француске Емануел Макрон ускоро посјетити Београд како би се обиљежило сјећање на „братство по оружју“.
Pa sto je objesio zastavu „drzave“ Kosovo na Notre Dame, sto ga ne priupita krpo?
TESKO NAMA KAD SE RADUJEMO OVOJ VOSTANOJ FIGURI DA NAM DODJE,NEBI ME IZNENADILO DA DOVEDE I TACIJA KAO SVOG PRIJATELJA.
Neka mu napišu jednu knjigu pa će je on potpisat i objavit za sopstvenu, sve za reklamu. E je sve Brisel uložio da ga izreklamira. Na što se politika svela teško svijetu.
Hajde na lupajte, dobro su oni naplatili oruzije i to jos koje nije odgovaralo. I jos smo kamatu polatili sa stvaranjem ***ene Jugoslavioje.
I sada ti istiFrancuzi lobiraju za siptare i migrante i topolu bracu i sataniste-masone kod nas. Da li ima neko da o tome sada kaze to u ovom nasem sefu i ovome babo****u kada dodje.
NEMA, nazalost