Makron dolazi u Srbiju i donosi vojne sporazume
Francuski predsjednik Emanuel Makron u ponedeljak stiže u posjetu Beogradu, a tokom njegovog boravka Srbija i Francuska potpisaće 20 sporazuma, od kojih je pet iz oblasti naoružanja i vojne opreme.
Pomoćnik ministra odbrane u Sektoru za materijalne resurse, Nenad Miloradović, rekao je na RTS da Srbija i Francuska imaju potpisan sporazum o strateškom partnerstvu i da već sarađuju.
Podseća da su nabavljeni „Erbasovi“ helikopteri.
Pre dve godine od francuskih proizvođača nabavljeno je više stotina optoelektronskih uredaja, a Miloradović ističe da se saradnja odnosi na proizvode najvišeg tehnološkog nivoa.
Miloradović je rekao da će biti potpisana tri memoranduma o razumijevanju i da se oni odnose na radarske i elektronske sisteme, ali i na saradnju u oblasti proizvodnje i održavanje tih sistema u Srbiji.
Kada je reč o nabavci novih sistema naoružanja, Miloradović navodi da je konkretno reč o PVO sistemu „mistral“ za koji kaže da je jedan od najboljih u svetu.
Planirano je da se taj sistem integriše u sistem PASARS čime će se sposobnost Vojske Srbije značajno podici.
Miloradović naglašava da su u pitanju najsavremenije tehnologije i da je strateški cilj da se njima opremi Vojska Srbije i da se, što je moguće više, podignu njene sposobnosti da odgovori na savremene prijetnje.
„To je pravi put da se očuva mir i stabilnost u regionu“, rekao je Miloradović.
Kaže i da uz to ide osposobljavanje domaće industrije da učestvuje u tehnološkoj utakmici u svijetu.
Srbija i Francuska zajedno učestvuju i u mirovnim misijama.
Izvor: Sputnik, RTS
Imajući u vidu da su Englezi „kao istorijski najstarija trgovačko-industrijska zemlja zapada po računskoj razumnosti i buržujskoj ‘pozitivnosti’ od nas Srba stariji i ‘zreliji’ za punih 300 godina…“ (Vidi: Prof. dr Mirko M. Kosić, Grobari Jugoslavije, ko je „drsko lagao“? – Oko 27. III. 1941, Lugano, 1951, ctr. 25), da su u osamnaestom stoleću u evropskim državama zasnovali revolucionarne, idolatriske, okultne, ezoteriske i ritualističke masonske lože, koje su bile pod zaštitom Velike lože u Londonu, i da su im odredili političke direktive delovanja (Vidi: Sr. J. Stojković, Slobodno zidarstvo, njegov cilj i principi – njegova prošlost i sadašnjost, Beograd 1926; G. H. Luquet, La franc-maconnerie et l’etat en France au XVIIIme siècle, Paris, France, 1963).
To nam najbolje odslikava između ostalih i ovaj podatak koji se odnosi na tzv. „Istočno pitanje“ i na razgovor između Napoleona, šefa Velikog orijenta Francuske i rimskog katoličkog masona-templara Meterniha, koji je objavljen u knjizi Grgura Jakšića “Evropa i vaskrs Srbije 1804-1834”, gde stoji:
“Tada se car vratio na zajednicu interesa Francuske i Austrije u Istočnom pitanju… Rekao mu je da je naredio svome ambasadoru u Petrogradu da izjavi ruskoj vladi, da se on, veran svojim obavezama koje je primio na sebe u Erfurtu, ne može protiviti prisajedinjenju Vlaške i Moldavije Rusiji, ali da neće dopustiti da se Rusija dalje širi. ‘Ja neću trpeti ni okupaciju utvrđenih mesta na desnoj obali Dunava, ni zaštitu nad Srbima – produžio je on. Srbija vam mora pripasti jednog dana; ali ja ne smatram da je u mom interesu da izazivom propast Turske carevine; njeno rušenje nije ni u vašem interesu. Ako hoćete da posednete Beograd, ja se tome neću protiviti; neka Turska zaključi mir sa Srbima i neka im postavi kneza njihove narodnosti; ja se neću protiviti da taj knez bude pod vašom garantijom i zaštitom, ne mogu pristati na jednog gospodara pod garantijom i zaštitom Rusije, niti na i najmanju otimačinu te sile na desnoj obali Dunava… Ako ona bude htela da uzme ma i jedno utvrđeno mesto, ja ću to smatrati kao osvojenje Carigrada’. – ‘Što se tiče Beograda – odgovorio je austriski minister – to bi mesto bilo od ogromne koristi po Austriju; ali dosad su nas dva razloga zadržala od svake aktivne politike u Srbiji: prvi je da ne ubrzamo propast Turske carevine…’
Osem toga, Napoleon je stavio do znanja ruskoj vladi da će svako mešanje u srpske stvari a naročito utvrđivanje Rusa na desnoj obali Dunava, uzeti kao povredu ranijih ugovora i da se onda neće više smatrati kao vezan njima…” (Vidi: Grgur Jakšić, Evropa i vaskrs Srbije 1804-1834, Beograd, 1933, str. 157/158).
Braćo i Sestre, svi u Srbiju da dočekamo makrona kako zaslužuje
Cisto sumnjam da u Beogradu neko ima jaja
a
sve jajare su u Bgd
neka malo dodje u provinciju da vidi kako cemo ga docekati!