ИН4С

ИН4С портал

Макрон и Џонсоно о кризи у Украјини

Џонсон и Макрон Фото: Еспресо

Француски предсједник Емануел Макрон разговарао је данас телефоном о украјинској кризи са британским премијером Борисом Џонсоном и подвукао потребу “одржавања дијалога ради деескалације ситуације“, саопштено је из Јелисејске палате, јављају агенције преносе медији.

Макрон би сљедеће недјеље требало да посјети Русију, која је концентрисала додатне трупе у близини границе са Украјином, изазивајући страх Запада од могуће инвазије, што Москва категорички негира, преноси Ројтерс.

Француски предсједник разговарао је данас телефоном и са генералним секретаром НАТО Јенсом Столтенбергом, а како је саопштено из његовог кабинета, у разговору је нагласио “потребу да се настави са улагањем напора на деескалацији путем дијалога”, уз поштовање “основних принципа европске безбједности, суверенитета држава и права која из тога проистичу.”

Макрон је имао у четвртак одвојене разговоре са руским и украјинским предсједницима Владимиром Путином и Володимиром Зеленским, о шансама за наставак дипломатског пута који би довео до деескалације украјинске кризе.

Према најавама из Јелисејске палате он ће отпутовати 7. фебруара у Москву на разговор са Путином, а дан касније у Украјину, гдје ће разговарати са Зеленским, наводи Ројтерс.

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy