ИН4С

ИН4С портал

Медојевић: Бошњаци да прихвате понуду опозиције

1 min read
medojevic nebojsa

Небојша Медојевић

Предједник ПзП- а и члан Предсјендиштва ДФ-а, Небојша Медојевић позвао је чланове ГО Бошњачке странке да озбиљно и одговорно размотре понуду опозиције, да је прихвате и тако, како каже, створе услове за мирно и политичко рјешење најдубље политичке кризе од увођења вишепартијског система у Црној Гори.

“Нашој земљи су неопходне корјените политичке и економске реформе. Влада Душка Марковића је влада континуитета режима, која има основи циљ да заштити и сачува постојећи болесни, неефикасни и неправедни политички , привредни и социјални систем, који расипа наше ресурсе, пљачка, сиромаши и дискриминише огромну већину становништа, продубљује подјеле, штити криминалне организације, промовише шверц и корупцију, спречава развој демократије, прогони неистомишљенике, разара слабашне институције државе и гура земљу у банкрот и сукобе”, навео је Медојевић у писму које је упутио члановима ГО Бошњачке странке.

Медојевић их упозорава “да уласком у Владу континуитета ДПС и Марковића, која нити зна, нити може, нити смије да покрене свеобухватне рефроме , преузимају на себе страховиту одговорност за све негативне посљедице које су неминовне, као резултата изостанка нужних реформи”.

“Уласком у Владу континуитете, мораћете да смањујете плате, отпуштате вишкове запослених у админситарцији, укидате или смањујете надокнаде мајкама за треће дијете, повећавате порезе, смањујете пензије, наставите неконтролисано задуживање државе, повећате цијену струје за становништво од најмање 10 одсто, а за правна лица још много више, подржавата наставак пљачкања ресурса кроз Буљарицу, Јаз, ХЕ на Морачи, рјешавати спорове око кашњења изградње дионице ауто пута, бити у средишту сукоба режимских шверцерско-безбјендосно-криминалних кланова, сукоба транснационалних нарко картела и тако даље”, каже Медојевић.

А све то, додаје он, у атмосфери дубоке политичке кризе, непризнавања резултата избора од старне комплетне опозиције, бојкота Скупштине и протеста.

“Уласком у Владу континуитета режима, хтјели ви то или не, преузимате комплетну одговорност за ескалацију политичке, економске, социјалне и безбједносне кризе у земљи, јер сада немате ниједан ваљан политички изговор. ДФ и опозиција вам је дала најпоштенију , патриотску, историјски и државнички одговорну понуду. Ви можете да будете кључни елемент политичких и ширих друштвених и економских промјена”, поручио је он.

Како је истакао прихватањем понуде ДПС-а која је, како каже, неупоредиво лошија и по њихову странку, Босњачки народ, Сјевер државе и све грађане Црне Горе, постају још један у низу сателита једне криминалне организације, против које је огромна већина грађана Црне Горе и који се на власти одржавају бруталним злоупотребама државних институција, фондова, служби, уцјенама притисцима, куповином и корупцијом, са извесним политичким гашењем, нестајањем и лаганом асимилацијом Бошњачког народа.

“На вама је велика и важна одлука, од које ће зависти судбина државе и свих њених грађана. Уласком у Владу контуинетета режима, који је спреман да зарад голог опстанка на власти осмисли и изведе лажни државни удар на дан избора и покрене невиђену харангу и прогон политичких неистомишљаника, хапшење лидера најјаче опозиционе групације и уведе цијело друштво у мрак једномуља и фашизма, ви постајете дио тог мрачног сценарија и најодговорнији за све страшне последице које нас неминовно очекују”, поручио је Медојевић И позвао бошњаке да ”изаберу демократију, рефроме, поштовање људских права и слобода, јачање своје странке, унапређење положаја Босњачког народа, економски опоравак Сјевера, нову економску политику, демократију и слободу”.

“Шта год изаберете , није крив ни одговаран ДПС, већ само Ви”, закључио је Медојевић у писму.

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy