Мета промашио мету: Косово* гарант безбједности на Балкану
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2019/01/Iljir-Meta-005.jpg)
предсједник Албаније Иљир Мета
Предсједник Албаније Иљир Мета, изјавио на 75. засиједању УН, да би чланство Косова* у УН донијело корист не само Косову*, већ и цијелој међународној заједници.
„Подстичемо и поздрављамо чињеницу да албански фактор наставља да подржава европски и евроатлантски курс у цијелом региону, истовремено јачајући регионалну сарадњу у дизајнирању и спровођењу амбициозних пројеката“, рекао је Мета, поздрављајући споразум од 4. септембра у Вашингтону.
„Поздрављамо споразум о економској нормализацији постигнут између Косова и Србије, који је посредовао и гарантовао предсједник Сједињених Држава Доналд Трамп. И даље се надамо да ће овај споразум унијети нову динамику у односе између Косова и Србије. Уз посредовање Европске уније, обје земље треба да искористе ову прилику да постигну коначни и правно обавезујући споразум о узајамном признавању, као и потпуну нормализацију односа између њих“, изјавио је током свог говора Мета, а преноси Косово онлине.
Након говора, Мета је рекао да Албанија снажно вјерује да је Косово* гарант безбједности и стабилности на Балкану.
„Косово је успоставило снажан уставни и правни оквир који обезбеђује невиђену заштиту мањинских права и њиховог културног насљеђа. Ово је у потпуности досљедно и чак превазилази релевантни европски правни оквир у погледу заштите људских права. Данас је Косово члан многих међународних организација и регионалних иницијатива. Чланство Косова у свим међународним организацијама, укључујући Уједињене нације, донијело би користи не само Косову, већ и цијелој међународној заједници“, рекао је Мета, преноси Б92.
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2022/10/0-02-05-b923b1b69720421610be1c8886d9aa3e5785fb2405d1260129ec99b6cc5feec9_a42cea59ea42f009-1024x105-1.png)
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Viber-komjuniti-300h50-a.jpg)
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Telegram-komjuniti-300h50-a.jpg)
Meta kaže : Косово је успоставило снажан уставни и правни оквир који обезбеђује невиђену заштиту мањинских права и њиховог културног насљеђа.Наравно, кључна реч је : невиђену, т.ј никад виђену
ЈЕЛ ОВАЈ ЗНА ДА ЈЕ КФОР НА КОСМЕТУ И ДА ОДРЖАВА БЕЗБЕДНОСТ! СТРАШНО!
Pa sad kad vise Milp nije tu… Mozese reci da okupirana teritorija Kosmeta jeste sada garant bezbednosti svercu, drogi i ljudskim organima.