Мицубиши на коленима: Само један човек направио штету 320 милиона долара
1 min read![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2019/09/dolari.jpg)
Илустрација
Један брокер у трговачкој јединици компаније, чије је седиште у Сингапуру, оштетио је „Мицубиши“ за 320 милиона долара путем неовлашћених трансакција дериватима сирове нафте. Случај је пријављен полицији, пише „Б92“.
То је велики ударац за јапанску трговинску компанију која инвестира у разну робу – од лососа до природног гаса – и која тргује многим робним сировинама широм света.
Ово је први губитак такве врсте у историји „Мицубишија“, изјавио је портпарол компаније за британску агенцију.
Ово би могао да буде највећи губитак на нафтним тржиштима откако је кинеска компанија „Синопек“ прошле године објавила да је изгубила око 700 милиона долара због хеџинга (тј. премошћавања валутног ризика) у трговању сировом нафтом.
Према тврдњама „Мицубишија“, неименовани трговац је наводно извршио низ неауторизованих трговања нафтним дериватима ове године, а у августу је нестао.
Мицубиши је открио губитке док је покушавао да лоцира трговца који се након одмора није вратио у компанијску нафтну јединицу Петро-Дајмонд Сингапур (ПДС), изјавио је портпарол компаније за Ројтерс.
Откривено је да је запослени у ПДС-у, који се бавио трговином сировом нафтом за Кину, „више пута учествовао у неовлашћеним трансакцијама дериватима и прикривао их да изгледају као хеџ трансакције од јануара ове године“, навео је Мицубиши у саопштењу.
Док ПДС затвара позиције, „ми испитујемо укупан износ губитака“, додали су из јапанске компаније, напомињући да је случај пријављен полицији и да је уговор с тим трговцем раскинут. Из Мицубишија су, међутим, навели да не могу да именују трговца.
Фиксни телефон тог бившег запосленог је искључен, а позиви на његов мобилни телефон пребацују се директно на говорну пошту.
Представник ПДС-а у Сингапуру је рекао да нема никакав коментар који би ишао даље од саопштења матичне компаније у Јапану.
Портпарол полиције у Сингапуру потврдио је да је поднета пријава и да се случај истражује, али је одбио да открије идентитет трговца.
Мицубиши има репутацију опрезног трговца и једини пут када је известио о свом првом годишњем губитку групе било је 2016. године, када су робне берзе пале. Компанија је основана 1954. године.
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2022/10/0-02-05-b923b1b69720421610be1c8886d9aa3e5785fb2405d1260129ec99b6cc5feec9_a42cea59ea42f009-1024x105-1.png)
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Viber-komjuniti-300h50-a.jpg)
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Telegram-komjuniti-300h50-a.jpg)
MILO PIDNJIO OSTAVKU I ZAPISLIO SE U MICUBISI!
хахаха мора д а је штеточина хазарског порекла …. 10001 % јер само ова банда учи своју дјецу од 5 година да раде штете,завјере,тровања,преваре,убиства,силовања,продају органа и све нељудско .
I zna mu se adresa.
Crna Gora ima jednog boljeg od njega za praviti štetu!