ИН4С

ИН4С портал

Михољски збор о догађају у Цетињском манастиру: Недопустиво је да се потези примитивних екстремисткиња по ко зна који пут толеришу

Група (не)људи окупљена због провокација јуче је у Цетињском манастиру пред кивотом Светог Петра Цетињског направила нереде, отворено пријетећи свештенству и позивајући на мржњу и сукобе. Поводом овог догађаја огласили су се чланови Михољског збора.

Њихово саопштење преносимо у цјелости:

Поштована јавности,
Већ дужи временски период, ми чланови Михољског збора, са посебном пажњом пратимо развој ситуације у вези са нашом Српском православном црквом. До сада смо углавном са смирењем посматрали искушења која нам доноси ово смутно вријеме, али јучерашњи инцидент на Цетињу ( само један у низу ) нас је навео да се огласимо.

Наиме, поштована јавности, свих вјера и нација која живи у нашој вољеној Црној Гори, да ли можете да замислите да жене Михољског збора са транспарентима, свакодневно иду, вријеђају и спрјечавају службе тзв. ЦПЦ у њиховом дому у Никшићу? Или да упадамо у вјерске објекте римокатолика и муслимана? Наравно да то не можете да замислите, јер прије свега нас од њих, који на овако сраман и бестидан начин упадају у вјерске објекте Српске православне цркве реметећи службе Божије, дијеле цивилизацијске вододјелнице.

У нашој Црној Гори, која је мала и посвађана – недопустиво је да се овакви потези примитивних екстремисткиња по ко зна који пут толеришу. Ви господо из Управе полиције, саопштењем у којем сте навели да нема елемената кривичног дјела аболирате ове особе и дајете им прећутно сигнал да могу да наставе да се понашају како се понашају. Ми из Михољског збора који смо посвећени хуманитарном раду и који у невољи никада нисмо гледали да ли је неко ‘наш’ или ‘њихов’ почињемо да се осјећамо несигурно у споственој држави.

Уколико се овакви инциденти некажњено наставе, будите увјерени да у међународном праву постоје и они елементи који се односе на ‘ континуирано нарушавање вјерских слобода’ што је у овом случају еклатантан примјер, па вам исто тако од срца савјетујемо да прочитате како и на који начин Уједињене нације третирају овакве случајеве.

Још једном вас усрдно молимо да наше свештенство и монаштво заштитите од непримјерених испада екстремистичких, примитивних групација које су срећом једна мањина али на жалост врло гласна мањина која вашим нечињењем легитимише своје поступке и има сигурност коју ми остали очигледно немамо.

Вјерске провокације умију да изазову ужасне посљедице па се надамо да ћете ово наше саопштење врло озбиљно и са дужном пажњом размотрити.

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Михољски збор о догађају у Цетињском манастиру: Недопустиво је да се потези примитивних екстремисткиња по ко зна који пут толеришу

  1. Непоменикове невјесте су овај пут прешле у отворено прављење анархије и хаоса у Црној Гори . То је толико очигледно , међутим поента је што се то ради плански са злом намјером , плитко перфидно и безгранично увредљиво , некултурно , што би рекли англосаксонци анлимитед . Знају те непоменикове невјесте да су Срби Православне Вјероисповјести створили државу Црну Гору . Знају те непоменикове невјесте да је темељ тој држави поставила Српска Православна Црква . Знају те непоменикове невјесте да је нас Срба и даље велика већина у Црној Гори . Знају те непоменикове невјесте да оне немају ни к од критичне масе да би њих и њиховог господара таме неко подржао . Међутим њихов господар им није пренио да ће оне бити прва колатерална штета у тој анархији и хаосу којем оне својим зло чињењем дају зелно свијетло . Срби се више ни за милиетар неће никоме повлачити . Молитвене Литије су биле и оне се овога пута неће понављати . Ко је паметан свједочио је истини и правди . Ове непоменикове невјесте , којима је њихов господар узео ум и помутио разум су у КАТАБАЗИ . Тако да ће прве осјетити огањ српске птице Феникс . За Крст Часни и слободу златну !!!

    20
    1
    1. Овдје неко е треба дати по носу. Једино страх решава проблем. Дакле,кад се овакве ствари догађају треба да је спремна екипа од по 100тињак вјерника из свих градова и да крене према Манастиру. Другачије ће се ти ајвани понашати кад им дођеш иза леђа.

      9
      2
    1. To nije stvar Srba i Crnogoraca to je etnička i nacionalna mržnja, i držanje političkih govora na ćivot i grobove Petrovića. To mora, jer su svi drugi napadi opravdani, a to ne može..

      4
      3

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy