ИН4С

ИН4С портал

Министарство просвјете: Диплома је лажна, случај Павличић прослијеђен тужилаштву

1 min read

Фото: Министарство просвјете

Из Министарства просвјете саопштили су Вијестима да су и њихове службе утврдиле да је увјерење о завршеним студијама Миљане Павличић на Хемијском факултету у Београду – фалсификат.

Из тог ресора коначно су данас одговорили из ког разлога њена диплома није призната прије 13 година.

“Министарству просвјете и науке обратила се Миљана Павличић, 18. марта 2010. године, захтјевом за признавање иностране образовне исправе стечене на Хемијском факултету, Универзитет у Београду, Република Србија. Уз предметни захтјев, именована је доставила Увјерење о стеченом високом образовању, Увјерење о положеним испитима, као и доказ о уплаћеној административној такси. Министарство просвјете се, актом број УПИ 05-1/11-374 од 18. марта 2010. године, обратило Хемијском факултету, Универзитету у Београду, за провјеру вјеродостојности предметне образовне исправе. Хемијски факултет, Универзитет у Београду, је актом број: 686/1 од 21. маја 2010. године, обавијестио ово Министарство да предметна образовна исправа није вјеродостојна”, наводи се у одговору Министарства просвјете на питања “Вијести”.

У овом ресору тврде да су, цијенећи одговор Хемијског факултета, против Миљане Павличић поднијели кривичну пријаву ОДТ Подгорица, због сумње да је, “у намјери да лажну и неистиниту исправу употријеби као праву, именована извршила кривично дјело фалсификовања исправе из члана 412 Кривичног законика”.

Казали су и да су комплетни списи предмета, настали у предметној ствари, достављени уз кривичну пријаву надлежном тужиоцу на даље поступање.

Из Министарства просвјете нијесу прецизирали када је поднесена кривична пријава.

Бивша администрација Министарства, на чијем је челу био Миомир Војиновић, у одговору “Вијестима” од 12. маја ове године тврдила је да рјешење о признању образовне исправе Павличић није признато.

Након упита о разлозима због којих диплома није нострификована, из Министарства су 15. јуна тврдили да се из евиденције не може утврдити да ли је захтјев ријешен и на који начин. Тада су појаснили и да се “документација која се доставља уз захтјев за признавање иностране образовне исправе чува пет година”.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net