Митологизовање Путина долази са обје стране конфликта, једни га користе за хвалу, други за напад
1 min readПолитички аналитичар Владимир Добросављевић казао је да одређене тврдње које Путина митологизују, као да долази из сиромашне породице, ни по ком случају нису тачне.
„Овај „филм“ је мало поједностављен за структуру гледаоца. Није то баш тако да је човјек гледао један филм и тако одлучио да постане члан КГБ-а или је рођен у радничкој породици а дјед му је био кувар Лењина и Стаљина. Мислим, да му је дјед био кувар Лењина и Стаљина онда му сигурно родитељи не би били радничка породица. Наши медији пишу да је он прије тога живио у немаштини – то је митологизовање личности.“, казао је Добросављевић.
Он је казао да се и у Русији и у самој Москви иде на то да се Путин митологизује.
„У сваком случају поента је у фабриковању односно прављењу мита, долазио он са једне или са друге стране. Једна структура која се очувала у периоду ерозије Совјетског савеза и руске економије у периоду транзиције била је способна да реагује и да изњедри једну од особа. Ипак, није то само Путин, већ и читав низ људи из тог петроградског круга. Ту је био читав низ људи од Алексеја Милана, Грефа, који је водио СБ банку, Димитриј Медведев, професор Универзитета… читав низ људи који је био везан за безбједносни сектор из петроградског круга.“, казао је Добросављевић.
Наглашава да се тај круг показао највиталнијим и најспособнијим да, у периоду ерозије Совјетског савеза и руске економске транзиције, преузме државу и да је стабилизује, као и да је поново стави у ред великих сила.
„Опет с друге стране, противницима јачања Руске федерације увијек је потребан архинепријатељ – нови Стаљин, нови Лењин, нови Цар, како год желите. Битно је ту правити антагонизам. Ипак, ту постоји нека врста самодржавља“, казао је он.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: