ИН4С

ИН4С портал

Митрополит Амфилохије: Цркву на Румији би да руше они који у Бога не вјерују

1 min read

amfilohije
Цркву на Румији би да руше људи који не знају и који, прије свега, у Бога не вјерују. Не вјерују ни у Бога ни у Алаха, ако га назовемо и тим именом, казао је митрополит црногорско-приморски Амфилохије који је служио данас, на празник Светог Јована Владимира, Свету службу Божију на темељима манастира Пречиста Крајинска у Остросу.

У литургијској проповиједи након читања Јеванђеља Владика је рекао да се освећење храма Светог Јована Владимира у Бару планира за 2016. годину, наводи се у саопштењу Митрополије.

Владика је казао да Архиепископа тиранског и све Албаније Господина Анастасија да ће учествовати у тој великој светковини и да ће умолити братство светогорског манастира Зограф, гдје се чува глава Светог Јована Владимира, да тај дио његових моштију тада донесу у град под Румијом, на освећење храма.

Након  литургије благосиљан је славски колач, а онда се Владика још једном обратио сабранима на богослужењу осврнувши се на саопштење државне управе за заштиту културних добара у којем се каже да култ Светог Јована Владимира нарушава црква Свете Тројице на Румији.

,,То говоре људи који не знају и који, прије свега, у Бога не вјерују. Не вјерују ни у Бога ни у Алаха, ако га назовемо и тим именом. Они појам култа по своме схватају и мисле да разумију, а не разумију“, рекао је Амфилохије.

Митрополит Амфилохије је потом са свештенством и вјерним народом посјетио и бунар Светог Јована Владимира који се налази у непосредној близини манастира.

Митрополит Амфилохије је посебно поздравио госте из Скадра рекавши да, с обзиром на чињеницу да у Албанији већ има скоро 30 одсто православних, само Православна црква може смањити тензије између нашег и албанског народа.

Чланице барског Кола српских сестара „Свети Јован Владиммир“ приредиле су послужење за све присутне.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

11 thoughts on “Митрополит Амфилохије: Цркву на Румији би да руше они који у Бога не вјерују

  1. То је отпоздрав капо-Мила на јучерашњу додјелу ордена цара Константина његовом Фићи слушчету! Они само тако умију!

    1. Kako ćeš drukčije znati kakav je ko čovjek do slušajući šta kaže.Mitropolit nije rekao istinu. Istina je -čovjek je sav u onome što kaže!

  2. вазда сам говорио наш митрополот је прави хришћанин, говорник и прави србин! Зна он све како коме шта треба рећи!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy