ИН4С

ИН4С портал

Митрополит одликовао хор Светог Новомученика Станка из Никшића

Хор Светог Новомученика Станка из Никшића, на челу са хоровођом Ленком Дурутовић, одликован је од стране митрополита Амфилохија

Одликовање

Хор Светог Новомученика Станка из Никшића, на челу са хоровођом Ленком Дурутовић, одликован је од стране митрополита Амфилохија, данас на Бадњи дан, на Цетињу, испред манастира кад су се налагали бадњаци, Златним ликом Петра Другог Ловћенског Тајновидца.

„Ово има посебну тежину јер је након додјеле овог одликовања нашем Хору, митрополит најавио да ћемо ове године почети да износимо камење са Иванових корита на Ловћен и кренути симболично у обнову капеле и Црне Горе. Митрополит ће изнијети први камен, а ја ћу, у Бога се надам, са својим каменом и са вјерним народом за њим, први пут у животу да се испењем на врх српског Олимпа“, написао је члан хора Марко Ковачевић на своме Фејсбук профилу.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy