ИН4С

ИН4С портал

Момировић: Заплењена фалсификована роба познатих брендова у вредности од 20 милиона динара

Томислав Момировић; фото: Страхиња Аћимовић/Танјуг

Тржишна инспекција Министарства трговине Србије спровела је акцију заплене велике количине фалсификоване робе, познатих светских брендова у вредности око 20 милиона динара, саопштио је данас министар трговине Томислав Момировић на седници Координационог тела за сузбијање сиве економије.
Како је навео, спроведене активности су јасан показатељ опредељења за супротстављање сивој економији како би обезбедили фер конкуренцију и тржишне услове у Србији, наведено је у саопштењу Министарства трговине.
Момировић је нагласио да је заплењена велика количина женских торби, папуча, гардеробе, као и 490 заштитних маски за мобилне телефоне, којима се повређује право интелектуалне својине носиоца права „Епл Инц“.
Међу заплењеном робом је и 3.000 паклица цигарета, око 200 килограма резаног дувана и 600 пакета ароме за електронске цигарете.
Шта је још заплењено од фалсификоване робе?
Момировић је рекао да је заплењен забрањени дувански производ СНУС у количини од 200 комада.
Одузето је и 1.827 комада фалсификованих ручних сатова луксузних брендова.
Заплењена је велика количина фалсификованих женских торби познатих робних марки „Мајкл Корс“, „Гес“, „Ив Сен Лоран“, као и женских папуча „Ив Сен Лоран“. Такође, одузете су и веће количине одевних предмета популарних брендова „Најк“, „Адидас“, „Риплеј“, „Хуго Бос“, „Монцлер“, „Поло“, „Томи Хилфигер“, преноси Спутњик.
Одузето је 1.827 комада фалсификованих ручних сатова брендова „Касио“, „Ролекс“, „Мајкл Корс“, „Келвин Клајн“ и „Гес“, истакао је министар Момировић.
„Наставићемо да улажемо у људске и техничке капацитете Тржишне инспекције, јер само на тај начин бићемо у прилици да испратимо и спречимо све негативне трендове и појаве на српском тржишту“, рекао је Момировић, додајући да је Тржишна инспекција током ове године на подручју Новог Сада открила и, у сарадњи са Министарством унутрашњих послова Србије, практично разбила производњу фалсификата кућне хемије и домаћег кекса „плазме“.

Навео је и да је у пероду од јануара до октобра ове године обављено 6.098 инспекцијских надзора са циљем сузбијања сиве економије, при чему је више од пола ових надзора било усмерено према нерегистрованим субјектима.
„Тржишна инспекција је уклонила веће количине акцизне робе попут кафе, цигарета и друге робе које није испуњавала услове за стављање на тржиште, пре свега шећера и јестивог уља“, казао је он на седници Координационог тела за сузбијање сиве економије.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *