Најбоља је, најбоља….

Kошаркаши Црвене Звезде су се вратили у Евролигу! Црвено-бели су у мајсторици финала плеј-офа АБА лиге убједљиво савладали Будућност са 97:54 и тако су послије годину дана пехар намијењен регионалном прваку вратили у своје витрине.
Zvezda

кошаркаши Црвене звезде

Пресудни меч у дворани „Александар Николић“ требало је да почне у 19 сати, али је дуел почео готово сат времена након заказаног термина. Наиме, приликом загријавања дио навијача ”црвено-белих” је улетио на терен, послије чега су се Подгоричани повукли у свлачионицу. Тамо су остали 45 минута, па су опет изашли на терен и мегдан је могао да почне.

ABA liga

А у њему се за све питала Црвена звезда! Дуел је отворила на невјероватан начин, максимално је „затегла“ одбрану, па противници готово ништа нијесу могли да погоде! Фаје је тројком отворио меч, одличну ролу у првој четвртини су имали Цирбес и Човић, па је предност домаћих константно расла.

Средином прве четвртине Звезда је стекла прво двоцифрено вођство, јер је у неколико наврата било плус 10 за црвено-беле. Изгледало је да ће се тим резултатом и отићи на прву паузу, међутим у самом финишу су Подгоричани направили серију, те су поенима Ерла Kларка и Нориса Kола пришли на минус пет. То је кошаркашима Будућности обећавало неизвестан наставак меча, међутим са тим нису били сагласни домаћи, који су желели да што пре реше меч са, на овој утакмици, недораслим противником. Једноставно, имали су велики број расположених кошаркаша, па гости нису знали одакле прети већа опасност.

Филип Човић је и у првом кварталу имао одличну ролу, а у другом му се прикључио невероватни Бориша Симанић, који је из свих позиција терорисао Будућност. А колико је био импресиван, сведочи то што је за 11 минута у другој четвртини имао 10 поена, до којих је дошао без промашаја.

Zvezda
„Рововска“ битка у Морачи; фото: kurir.rs

И није он био једини који се истицао у првом полувремену, јер је противника до очаја доводио и Kеј Си Риверс, дошавши такође до двоцифреног кошгетерског учинка, а Звезда је наставила да подиже предност. Тако су у другој четвртини дошли до огромних плус 26, када су практично решили питање победника на овој утакмици.

Иако је предност у првом полувремену била огромна, за кошаркаше Звезде у наставку није било опуштања! Желели су да што убедљивије дођу до славља, у чему су успевали у трећој четвртини. Јесте Будућност пробала нешто да уради како би избегла потоп, но у томе никако није успевала. Црвено-бели су били ти који су доминирали, па је предност у само расла. Због тога не треба ни да чуди што је Звезда у последњих 10 минута имала вођство веће од 40 поена разлике. Али, ни тада није било опуштања, изабраници Милана Томића су се бацали за сваку лопту, чиме су додатно подизали атмосферу у дворани „Александар Николић“. Такав приступ су навијачи знали да цене, па су се са љбимцима на крају радовали.

Звезда је тако на доминантан начин вратила трофеј намењен регионалном прваку у своје витрине, а успела је да се после годину дана паузе врати у Евролигу! А тамо је чекају окршаји са најбољим европским клубовима и 34 велике препреке у елитном такмичењу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – БУДУЋНОСТ 97:54 (18:13, 29:8, 27:16, 23:17)

Дворана: „Александар Николић“. Гледалаца: 6.500. Судије: Саша Пукл, Томислав Хордов, Марио Мајкић.

Црвена звезда: Човић 9, Kешељ 3, Давидовац 11, Ненадић, Лазић 5, Фаје 10, Берон 7, Добрић 6, Симанић 10, Риверс 21, Цирбес 5, Оџо 10.

Будућност: Џексон 7, Kол 9, Шеховић 3, Е. Kларк 2, Баровић, K. Kларк, Гордић 7, Битадзе 7, Поповић 3, Бел 3, Николић 6, Вилијамс 7.