Наставак сукоба на релацији Бјековић – Вучелић: Полиција упала у Партизан
1 min readПрипадници Управе криминалистичке полиције су у присуству чланова управе ФК Партизан извршили контролу докумената, у вези са изборном скупштином клуба од прије двије године.
Тада је садашњи предсједник Милорад Вучелић побиједио бившег предсједника и легенду црно-бијелих, Ненада Бјековића. Како јављају београдски медији, управо је Бјековић и поднио пријаву, на основу које је полиција реаговала.
Вучелић је 2016. године изабран за предсједника ФК Партизан захваљујући присуству 33 од 65 делегатата, односно минимуму према Статуту клуба. Самом избору претходиле се немиле сцене, расправе и увреде између два табора која предводе бивши предсједници клуба – Ненад Бјековић и Драган Ђурић са једне, односно актуелно руководство Вучелић-Вазура-Илијев са друге стране.
Могло се и наслутити да ће услиједити наставак сукоба на релацији бивша-садашња управа. Новинар Жељко Пантић, аутор емисије „Партизанов весник“, близак садашњим челницима клуба, већ дуже времена не пропушта прилику да најбруталније вријеђа бивше руководство, оптужујући Ђурића за криминалне дјелатности, а Бјековића да је продужена рука Славише Кокезе, те да му је примарни циљ уништење Партизана, са намјером да га, тако руинираног, преузме.
Гледаоци ове емисије могу „сазнати“ и да је Бјековић „највећи издајник у историји клуба, који зарад личне користи испуњава наредбе Звезди наклоњених моћника“. У свјетлу недавних догађаја, и утакмице Партизан – Мачва, и Дарко Тешовић се нашао на удару Весника, као „издајник, близак Бјековићу“. У ред издајника аутор поменуте емисије сврстава и предсједника КК Партизан, Остоју Мијаиловића, кога криви да са Новаком Недићем планира преузимање ФК Партизан, те да је организовао гађање јајима још једне Партизанове легенде – Ивана Ћурковића.
Бјековић је, како јављају београдски медији, поднио пријаву против више НН лица због сумње да су учинили различита кривична дјела. Он тврди да су Вучелићу недостајала два гласа за избор, те да је он спроведен незаконито. Интерна борба у Партизану трајала је од 2015, то јест од када је са мјеста предсједника отишао Зоран Поповић.
„Инспектори су у складу са налогом Вишег јавног тужилаштва, а у вези са неколико кривичних пријава поднијетих октобра 2016, боравили у нашим просторијама и тражили документа везана за сазивање, одржавање и одлучивање на Ванредној скупштини“, рекао је потпредсједник клуба Владимир Вулетић, и додао да нема мјеста сензационализму.
Он је истакао и да је цио поступак спроведен у складу са законом и Статутом Партизана.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: