Кад НАТО „осигура“ долазак туриста: Борили се против „агресивног сусједа“, испрашили их локалци
1 min readНакон изјаве министра унутрашњих послова Мевлудина Нухоџића да су му туристи рекли да долазе у Црну Гору јер је „ова држава након уласка у НАТО безбједна земља“ можда је најбоље видјети на примјеру самог НАТО-а колико су у стању да иком осигурају безбједност.
НАТО показује силу када бомбардује државе које нису у стању да се одбране. Али, какав је заиста НАТО на дјелу?
На самој граници Русије, у Балтичком мору и у бившој совјетској републици Естонији – данас НАТО чланици, одржане су војне вјежбе на којима су британски војници доживјели прави борбени фијаско – од стратегије до акције. Иако је циљ био да се пред очима Русије прикаже сва снага и умијеће НАТО, резултат је био више него поразан.
„Британски војници нису успјели да ослободе естонско острво током вјежби, испрашило их локално становништво“, пише РТ.
И поред веома сложеног плана, преноси овај медиј, припадници елитних Британских краљевских маринаца (British Royal Marines) нису успјели да ослободе естонско острво које је освојио „непријатељ“ током ратних игри на Балтику. Инвазија није успјела због локалног становништва.
НАТО-ви војници имали су једва замаскирани сценарио, у којем је Русија, не по први пут представљала непријатеља. Циљ је био да се створи стратегија инвазије и ослобађања острва у случају не напада, већ освајања од стране „агресивног сусједа“.
„Према војном сценарију вјежби, највеће острво у Естонији Сарема, окупирао је ‘агресивни сусјед’. Улогу агресора ‘играла’ је естонска војска, док су британске трупе које је предводило транспортно амфибијско возило ХМС ‘Албион’ требале да ‘ослободе’ острво.
Ратне игре су тако замишљене да ниједна од страна нема увид у оно што друга страна намјерава, иако се ради о НАТО јединицама. Тако су Британци одлучили да преваре Естонце шаљући хеликоптер и слијећући на обале како би лажирала искрцавање. Према плану тај је корак требао да одврати пажњу браниоцима док би Јенки дружина 45. Командоса краљевских маринаца, елитна британска морнаричка јединица, извршила инвазију на Сарему, из сасвим другог правца.
Командоси су се искрцали и ушли дубље у острво, а затим напали естонске војнике из ‘неочекиваног’ правца“, наводи РТ.
Међутим, иако је фактор изненађења био на њиховој страни, оно што је услиједило је свакако било неочекивано: Естинци су се прегруписали и одговорили на напад.
Британци су, тако су пресудиле судије, доживјели потпуни пораз. Острво је остало под окупацијом „агресивног сусједа“.
Ово није први пут да НАТО доживи фијаско борећи се против имагинарних Руса. Прошле године америчка подморница „Харфорд“ заглавила се приликом израњања у арктичком леду. План је био да подморница „изненада“ изрони и започне са гађањем замишљених руских циљева.
https://twitter.com/i/status/974264472071229440
Крајем прошле године, током највећих НАТО вјежби од Хладног рата „Спој трозупца 2018“ на којој је учествовало око 50 хиљада војника, 250 авиона, 65 бродова, 10 хиљада транспортних возила свих 29 чланица НАТО-а, као и партнера Алијансе, Финске и Шведске, дошло је до квара на ГПС системима, за шта су оптужили Русију. Али против наводне руске саботаже, нису успјели да се изборе.
„НАТО је одржао вјежбе на географским ширинама које имитирају временске услове и пејзаже Руске Федерације. Они нису директно говорили о томе, али то је очигледно. Тамо је било хладно, а људи и техника нису могли да издрже то оптерећење.
Шта је температура од минус 9 степени Целзијусових за Русију? Код нас људи на минус 35 на улици једу сладолед, а њима техника ’цркава‘ и на минус 9“, била је реакција Москве.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Naravno da su Estonci dobri vojnici jer je to „ruska škola“, bez obzira što ih rusofobni NATO huška na velikog susjeda, iako su svjesni da eventualni ceh neće platiti ni Amerikanci ni Englezi.
Естонци су игру схватили озбиљно. Иначе, Естонци важе за добре војнике…
Slabi su im tenkovi bolje da kupe nesto starije Ruske tehnike… 🙂