Научник са Харварда тврди да је „старење болест“ и то излечива

Илустрација, фото: Depositphotos/tepic
Старење је природно, неизбежно и свима суђено. Тако огромна већина нас приступа животу, али не и генетичар Дејвид Синклер.
На основу његових студија које трају више од две деценије, он тврди да је могуће одложити старење уз неколико простих навика путем којих бисмо имали дужи и здравији живот.
Синклер верује да ће то ускоро бити могуће уз лекове, који се још тестирају, и ми ћемо вероватно моћи да зауставимо старење.
Овај научник, који има докторат на Универзитету у Новом Јужном Велсу у Аустралији и постдокторат на америчком Масачусетском институту за технологију, води лабораторију на Харвардском универзитету у којој истражује зашто старимо.
Добио је десетине научних награда за рад.
То га је и прославило (сврстан је међу 100 најутицајнијих људи на свету по избору часописа Тајм и има скоро 200.000 пратилаца на Твитеру).
Овај истраживач је власник и 35 патената, а основао је или је укључен у рад неколико биотехнолошких компанија, од којих су неке посвећене успоравању или спречавању старења.
Банка Мерил Линч је 2019. године проценила да ова индустрија већ има обрт од 110 милијарди долара, а да ће до 2025. године достићи суму од 600 милијарди долара.
Синклер је такође аутор бестселера Лјудски век (Зашто старимо – и зашто не бисмо морали).
У тексту он тврди, супротно општем становишту, да старење није неизбежно.Овај научник верује и да морамо радикално да променимо наш начин размишљања о старењу: уместо да га сматрамо уобичајеним и природним процесом, треба да му приступимо као болести и стога нечему што може да се лечи, па чак и излечи.
Синклер каже да човечанство може значајно да продужи властити животни век само ако радикално променимо наш доживљај старости.
Иначе, каже он, медицински напредак ће нам подарити још свега неколико година животног века.
„Морамо да будемо бољи од тога“, каже он.
Ово је сиже интервјуа који је Синклер водио са ББЦ Бразилом.
Извор: Вијести


Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

