Нешто се велико спрема: Украјина припрема грађане за борбе у главном граду

Власти Украјине намеравају да припреме становништво за антитерористичке операције у главном граду Кијеву. Ово питање је било и на данашњем дневном реду састанка Градског већа.
Планови градских власти су да до марта 2015., изврши детаљну контролу градских склоништа и разних вежби за цивилне заштите, као и организује за становнике основну војну и обуку прве помоћи.
Иначе, документ са упутствима за понашања становништва током гранатирања појавио се на сајту на града Кијева још 14. октобра. Медији у Украјини спекулишу да власт озбиљно разматра могућност да може доћи до масовног напада на главни град Украјине.
Грађани су позвани да доставе списак подземних просторија које се могу претворити у подземна склоништа.
Занимљиво је да је власт и у граду Лавову организовала специјалне курсеве у којима грађани побољшавају физичку способност, уче да носи оружје и пуцају, уче кретање и опстанак у природи. Такође обука се врши и за пружање прве помоћи.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

