Ни „нови“ Партизан не може без драме – победа после продужетка

Жељко Обрадовић (ЕПА ЕФЕ - К.Х.)

Навикли смо да гледамо узбудљиве и неизвесне утакмице кошаркашког клуба Партизан. Црно-бели су променили током лета цео тим, али су навике остале старе. У првој утакмици отвореној за јавност црно-бели су у припремној утакмици савладали Дертону са 96:94.
Проблем за Београђане би могла да буде повреда Тајрика Џонса, који се у 39. минуту ухватио за задњу ложу и одмах тражио измену.
Најефикаснији у редовима Партизана били су Карлик Џонс са 21 поеном и Тајрик Џонс са 19, а поред њих Стерлинг Браун је додао 14 и Брендон Дејвис девет. Најефикаснији у Дертони били су Балдасо са 21 поеном (шест тројки), Кухсе са 16 и Камагате са 14 поена, преноси Спутњик.

Партизан је на полувремену имао плус три (44:41), средином треће деонице имао је и плус 14, а плус 10 (68:58) пред последњу четвртину. Дертона је успела да истопи предност Партизана и три и по минута пре краја стгла на минус један (77:78). Минут и 16 секунди пре краја било је 82:82.
Тројком Френка Ниликине 26 секунди пре краја Партизан је повео 85:82. Искусни 37-годишњи Кајл Вимс је у последњем нападу Дертоне из другог покушаја погодио тројку на три десетинке пре краја.
У продужетка ниједна екипа није успела да стекне предност већу од два поена, а поенима Брендона Дејвиса Партизан је стигао до победе. Дертона је имала два шута за победу, али их није реализовала.
Партизан ће се у недељу у 21 час у борби за трофеј састати са бољим из дуела у коме се састају домаћи Трапани Шарк и јапански Рјукју Голден Кингси.