ИН4С

ИН4С портал

Николић и Фишер: Будите опрезни са санкцијама Русији

nikolic-nagrada

Данас су у Бечу предсједници Аустрије и Србије Томислав Николић и Хајнц Фишер упозорили на последице увођења санкцја Русији.

,,Увођење одређених санкција је можда лакше него њихово касније укидање“, казао је Фишер додавши: ,,Дугорочна перспектива у том смислу мора да остане да различите нације у Европи и на граници према Европи мирно и у међусобном повјерењу треба заједно да живе и економски сарађују уз што је могуће мање препрека“.

,,И Томислав Николић чија је земља, у оквиру последица балканских сукоба имала тужна искуства са санкцијама Запада, рекао је да се ту мора бити веома обазрив“, стоји у саопштењу.

,,Србија се није прикључила санкцијама Европске уније (ЕУ) и САД против Москве, која је за Београд најважнији савезник у борби против независности Косова“, казао је Николић.

У вези са поређењима отцјепљења Косова и отцјепљења Крима предсједник Николић је рекао да ,,међународно право не може да се утврђује од случаја до случаја, већ су потребна правила, али правила нема увијек“.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy