Николић: Мањинска влада је политичка пећина из које нема повратка

Радан Николић
Пише: Радан Николић
Пет разлога због којих је учешће у тзв. мањинској влади штетно по јавни интерес, изборну вољу грађана, ДФ и друге парламентарне странке – чланице бивше коалиције За будућност Црне Горе?
1.Мањинска влада би била противуставни чин, супротан јавном интересу, који уздиже ауторитет Мила Ђукановића и иста би се окончала насиљем над бирачима који су побиједили на парламентарним изборима, као и Владом која, и ако јој је престао мандат, по Уставу наставља са радом до избора нове владе на новим парламентарним изборима.
2. Све да је формирање мањинске владе легално (а није), она не може одражавати изборну вољу грађана без учешћа Демократа, учешћа коалиције За будућност Црне Горе у мањинској влади сразмјерно броју освојених посланичких мандата и са Абазовићем као премијером који би, као до сада, радио по инструкцијама изван владе.
3. Мањинска влада без подршке Демократа у парламенту ни са евентуалним преставницима мањина не би имале надполовичну подршку у парламенту па би им требали гласови партија које су под контролом Мила Ђукановића, а које већ јавно најављују опструкцију свему ономе што није њихов политички интерес.
4. У таквој влади представници ДФ и представници других партија из Коалиције ЗБЦГ, све да добију адекватно учешће у влади (а неће) зависи ли би од политичке воље Мила Ђукановића и његове тројанске коњице у мањинској влади на челу са Абазовићем и изван ње и имали би опструкцију реализацији својих програмских активности типа: програм Европа сад, попис становништва, потписивање темељног уговора, реформа изборног законодавства и сл.
5. Ђукановићу није у интересу успјешна мањинска влада, а њену неуспјешност искористио би да ојача своје (већ активирано) бирачко тијело у сусрет локалним, парламентарним и предсједничким изборима и да максимално искомпромитује парламентарне партије из коалиције ЗБЦГ пред њеним бирачима.
Једном реченицом мањинска влада је насиље над Уставом и превара у циљу поништавања демократске смјене власти на парламентарним изборима, политичка пећина са траговима уласка у њу али не и изласка, па ко воли нек изволи.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

