ИН4С

ИН4С портал

НИС је нова мета НАТО агресије

1 min read

Пише: Владимир Кршљанин

У Србији су у току две офанзиве против корупције. Једну је најавио председник Александар Вучић, а другу већ неко време воде групе студената, организоване по западним приручницима. Сви бисмо волели да офанзиве са таквим циљем буду успешне и да у Србији буде много мање корупције. Али то неће бити лако. Зашто? Зато што је занемарен главни извор корупције.

Корупција постоји у свим земљама и временима. И готово свуда, власти и друштвене снаге се против ње боре. Са мање или више успеха. Али само су групе земаља које предводе Вашингтон и Брисел („евроатлантске интеграције“) прогласиле корупцију за врхунски принцип својих друштава и – главни критеријум (своје лажне) демократије!

Наиме, Вашингтон и Брисел признају као демократске само оне земље које дозвољавају да њихова политика, економија, безбедност, медији, образовање, наука и култура, дакле све сфере друштвеног живота, буду корумпиране од стране Запада. И зато Закон о страним агентима може да постоји у САД од 1938, а ако неко други покуша да усвоји исти такав закон, или још горе, да забрани корупцију са Запада, добиће – обојену револуцију.

Ето тако поступају државе које су изазвале два светска рата, огроман број локалних и регионалних ратова и колонијалних поробљавања, и које су одговорне за 99 одсто свих убистава у историји света. И тај свој крвави пир настављају и данас, у Украјини и на Блиском истоку.

Милионе Срба су у два светска рата убили Немци и њихове слуге, али ни „западни савезници“ према нама нису били бољи. После албанске голготе су нам помогли тек када је руски цар запретио да ће напустити рат ако нам не помогну. А у „савезничком“ ускршњем бомбардовању Београда 1944. је погинуло више људи него 6. априла три године раније. Черчил и Труман су увукли Југославију у савезништво са НАТО, да би је затим тај НАТО са својим неонацистичким и терористичким трабантима годинама најсуровије разбијао и на крају на њу извршио отворену војну агресију, а АП Косово и Метохија до данас држи под окупацијом кршећи Резолуцију 1244 СБ УН.

Зар неко мисли да може постати пријатељ са убицом сопствене деце? Извор светског зла и системске корупције који вам је убио децу, никад вам неће веровати. Напротив, настојаће да вас уништи јер у вама види потенцијалну опасност, ма колико се ви трудили да га одобровољите.

Србија данас води према Западу политику балансирања и незамерања из три разлога: прво, она је окружена евроатлантским структурама, чије су нам чланице традиционално најјачи економски партнери и у њима имамо велику дијаспору, друго, садашња ситуација у нашем делу света је веома експлозивна, и треће – не најмање важно, већина грађана и политичких субјеката тежи таквој политици, како због искуства СФРЈ, тако и због вишедеценијске изложености западној пропаганди.

Политичке снаге које су победиле на изборима 2012. и са власти уклониле западне марионете инсталиране петооктобарским пучем – обојеном револуцијом, из наведених разлога су само делимично оствариле очекивања својих бирача. Склапањем стратешког партнерства са Русијом и Кином и успоном сарадње са њима у свим областима, упркос западним притисцима, као и учешћем на самиту БРИКС у Казању, Србија је направила велики искорак и створила чврсту основу за обнову свог суверенитета и за исправљање неправди створених НАТО агресијом и обојеном револуцијом.

Због свог конструктивног односа према НАТО партнеру који то не заслужује, Србија доживљава нове покушаје обојене револуције, а сада се на то надовезао и нови агресивни акт од стране Вашингтона – увођење санкција српској компанији НИС. Екипа Клинтон-Бајден до последњег даха пуца на Србију. Али ту муку треба решити мирно, у договору са Русијом, не осврћући се на захтеве америчких лажова. А оног дана када те нелегалне санкције буду уведене, треба замрзнути примену Споразума о стратешкој сарадњи у области енергетике, потписаног пре само три месеца у Вашингтону.

Овај чин агресије нам мора бити последња опомена да је истекло време покушаја да се конструктивним односом према агресору избегну ризици и развија сарадња. У односима са НАТО, САД и ЕУ се коначно морају повући црвене линије везане за Косово и Метохију, Републику Српску, извоз корумпиране демократије. Као минимум, Србија треба да прихвати статус државе-партнера БРИКС, да се ограничи на придружено чланство у ЕУ, да односе са НАТО сведе на обавезе из Дејтона и Резолуције 1244, и, што је најважније, да склопи обавезујући Споразум о пријатељству и сарадњи са Русијом, својим најважнијим историјским савезником.

Србија не треба да буде монета за поткусуривање тонуће Евро-Атлантиде, већ како је сва историја обавезује, важан слободни и демократски чинилац Новог, праведнијег света.

Изађимо паметнији и сложнији из овог, за свет драматичног периода. Памтимо, спомињимо и угледајмо се на оне који су своје животе уградили у слободну Србију. Нека нови велики народни покрет донесе и велику политику, онакву каква она једино може бити – засновану на великим принципима. Нека су нам срећни нова 2025. од рођења Христовог и Божић!

Христос се роди!

 

Извор: РТ Балкан

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

38 thoughts on “НИС је нова мета НАТО агресије

  1. Нажалост, како је то приметио и аутор овога текста, Кнез Лазар и Слободан Милошевић нису били глупи и наивни и знали су кога имају против своје државе и народа. Срби и Србија се не требају плашити санкција и НАТО агресије а поготово неби требали проводити њихову политику. Срби и Србија имају своју цену, која није мала, али нажалост обезглављени су покушавају их обманути и продати у бесцење

    78
  2. Санкције НИС-у су јасан пример мешања у унутрашње послове Србије. Време је да покажемо да нећемо пристати на ултиматуме и да ћемо наставити да градимо партнерства која одговарају нашим интересима. Суверенитет Србије нема цену!

    88
  3. Западни центри моћи користе сва средства да ослабе Србију, али наша историја нас учи да само одлучношћу и јединством можемо одбранити свој суверенитет. Подршка НИС-у је питање националног поноса и сигурности.

    92
  4. Pokušavaju na svaki način da destabilizuju život u Srbiji,ali zaboravili su da smo mi snalažljiv narod koji može da prebrodi i ovo.

    69
  5. NАТО агресија из 1999. године остаје дубока рана у сећању свих нас. Данас, покушаји нових облика притиска, као што су санкције НИС-у, јасно показују да се та политика није променила. Србија мора остати јединствена и одлучна у заштити својих ресурса и интереса.

    87
  6. Srbija je kroz istoriju pokazala da zna da se odupre pritiscima velikih sila. NATO sankcije prema našim ključnim kompanijama su neprihvatljive i samo nas dodatno učvršćuju u nameri da očuvamo svoje nacionalno dostojanstvo i partnerstvo sa saveznicima poput Rusije i Kine.

    61
  7. Zapadni pritisak na Srbiju jasno pokazuje dvostruke standarde kada je u pitanju suverenitet i pravo država da vode sopstvenu politiku. Podrška НИС-у i srpskoj privredi ključna je za očuvanje nezavisnosti i stabilnosti naše zemlje. Ne smemo dozvoliti da strane sile odlučuju o našim nacionalnim interesima

    88
  8. Napad na suverene zemlje i mešanje u unutrašnje poslove drugih država, kao što je slučaj sa NIS-om, jasno pokazuje da NATO nije zaštitnik mira, već izvor agresije

    81
  9. NATO ponovo pokazuje svoju agresivnu prirodu, šireći nesigurnost i nestabilnost u svetu. Ovaj vojni savez, umesto da doprinosi miru, postaje glavni izvor eskalacije sukoba

    66
  10. Ona će se odvijati dok Srbija ne prizna nezavisnost lažne države Kosovo, uvede sankcije Ruskoj federaciji, prizna lažni genocid u Srebrenici…

    59
    1. NATO koristi izgovore kao što su ‘štita od pretnji’ da bi opravdao svoja nelegalna dejstva. Nećemo dozvoliti da naša zemlja postane nova meta njihovih destruktivnih interesa

      88
  11. Ovakve tvrdnje su preuveličane i neodgovorne. NIS je ključna energetska kompanija za Srbiju, i bezbednost snabdevanja energijom treba da bude prioritet, a ne podložna političkim spekulacijama.

    86
  12. Veoma je važno da vlast u Srbiji brzo reaguje i pronađe strategiju koja neće ugroziti stabilnost građana. Ako su sankcije usmerene ka Rusiji, onda je logično da se moramo prilagoditi i zaštititi domaće interese.

    59
  13. Iako sankcije ne pogađaju direktno Srbiju, sigurno će imati neke indirektne efekte, posebno u oblasti energetike. Nadam se da će naš lideri doneti pametne odluke koje neće opteretiti obične ljude.

    99
  14. Sankcije su očigledno usmerene ka Rusiji, a ne direktno prema Srbiji. Ipak, važno je da vlada Srbije pronađe balans i minimizira negativne posledice po građane. Nadam se da će biti spremni na pregovore i prilagodbe.

    56

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net