ИН4С

ИН4С портал

Нови пораз српских представника на евросцени

Илустрација

ТСЦ је надиграо Астану, погодио три пута пречку, али је на старту Лиге конференције поражен у Алматију од казахстанског клуба са 1:0 (1:0). Жалиће много у Бачкој Тополи за овим резултатом.

Занимљиво је да је ТСЦ погодио чак три пречке на овој утакмици и на такав бизаран начин остао без икаквог плена на овом гостовању.

Домаћин је у Алматију, где игра као домаћин, победоносни гол већ у 15. минуту. После корнера је на другој стативи најбоље скочио Литванаца Кипрас Кажуколовас и ударцем главом послао лопту у мрежу.

ТСЦ је могао до изједначења у 29. минуту, али је Милош Пантовић ударцем са око 18 метара погодио пречку. Три минута касније поново прети Пантовић, са ивице шеснаестерца шутира поред гола. У 42. минуту пречку погађа и Ифет Ђаковац. Пречку је у 47. минуту погодио и Александар Ћирковић.

На крају, ТСЦ није успео да дође до поготка и вредног бода…

ТСЦ ће у другом колу, 24. октобра, угостити пољску Легију, која је данас код куће победила Бетис 1:0 голом француског дефанзивца Стива Капуадија у 24. минуту.