ИН4С

ИН4С портал

Одбијен напад на аеродром у Кабулу, сви нападачи убијени

1 min read

aerodrom u kabulu

Оружани напад на међународни аеродром у Кабулу окончан је јутрос ликвидацијом свих нападача, јавио је Франс прес, позивајући се на представнике тамошњих власти.

„Напад је завршен, зона је очишћена од побуњеника. Сви побуњеници који су се крили на територији објекта у изградњи убијени су”, рекао је представник локалне полиције Гул Ага Хашими.

Прецизне информације о жртвама за сада нема а одговорност за напад преузео је покрет Талибана.

Претходно је јављено да је група наоружаних нападача продрла у једну од зграда на сјеверном дијелу аеродрома и отворила ватру по аеродромској згради.

Прије тога је одјекнула серија снажних експлозија коју су извели терористи-самоубице, такође из редова нападача.

Заузевши објекат у изградњи, нападачи су почели да пуцају из аутоматског оружја и минобацача, после чега су на мјесто напада дошле војне јединице и зграда опкољена.

На аеродрому у Кабулу смјештен је штаб здружене команде Међународних снага за помоћ безбиједности у Авганистану (ИСАФ).

У мају су талибани прогласили почетак „љетње офанзиве” на авганистанске снаге безбиједности и припаднике међународне мисије.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy