Одлична партија Марјановића за побједу Филаделфије

Српски центар постигао је 16 поена уз осам скокова за 18 минута на паркету. Поново је Бруклин, тачније Џерет Ален ризиковао и пуштао Марјановића да шутира са полудистанце и поново је "српски џин" то казнио.
Boban Marjanović, noć

Бобан Марјановић

Српски центар Бобан Марјановић постигао је 16 поена и имао осам скокова у побједи Филаделфије над Бруклином од 145:123 у другом мечу прве рунде Источне конференције плеј-офа НБА лиге. Филаделфија је изједначила серију на 1:1, наредни мечеви играју се у Бруклину.

Филаделфија је након пораза у првом мечу, у другом сусрету успјела да савлада Бруклин. Нападачки сјајан меч одиграле су двије екипе, што говори и 268 постигнутих поена на обије стране.

Меч је био веома неизвјестан и неријешен све до треће четвртине, у којој је Филаделфија разбила отпор Бруклина, побиједивши трећу деоницу резултатом 51:23. У последњој четвртини домаћа екипа је без много потешкоћа одржавала предност.

Бобан Марјановић поново је одлично искористио минуте и указано повјерење тренера Брета Брауна.

Српски центар постигао је 16 поена уз осам скокова за 18 минута на паркету. Поново је Бруклин, тачније Џерет Ален ризиковао и пуштао Марјановића да шутира са полудистанце и поново је „српски џин“ то казнио, преноси РТС.

Марјановићева партија потпуно је одушевила легендарне кошаркаше Филаделфије Алена Ајверсона и Дикембеа Мутомба, али и све присутне у Центру „Велс Фарго“.

Најефикаснији у побједи Филаделфије били су Ембид са 23 и Херис са 18 поена. Симонс је додао 18, а Редик 17 поена.

У редовима гостију истакли су се Динвиди са 19 и Расел са 16 постигнутих поена.

Резултат након прва два меча у Филаделфији је неријешен. Серија се сели у Бруклин у „Барклејс центар“, а трећи меч на програму је у петак у 2 сата послије поноћи по нашем времену.