ИН4С

ИН4С портал

Олимпијске игре у Токију најскупље у историји

Очекује се да ће трошкови организације Олимпијских игара у Токију бити око 13,6 милијарди долара

фото: АП

Очекује се да ће трошкови организације Олимпијских игара у Токију бити око 13,6 милијарди долара, када се Организациони комитет распусти у јуну и пошаље завршни извештај, рекао је извршни директор тог тела Тоширо Муто.

Муто је после састанка Извршног одбора наговестио новинарима да би цена могла бити „мало нижа“, али није навео конкретан разлог.

„Гледамо сваки детаљ. То није нешто за шта могу да кажем да је то разлог због којег очекујемо нижу цифру“, рекао је он.

Организатори су у децембру навели да су укупни трошкови организације Олимпијских игара у Токију, које су одржане летос са годину дана одлагања због пандемије корона вируса, за 1,8 милијарди долара мањи од процењених 15,4 милијарде долара.

Тада је речено да је то због смањених трошкова рада пошто навијачима није било дозвољено присуство такмичењима.

Свакако, и поред тога, Летње игре у Токију најскупље су у историји, речено је у студији Универзитета Оксфорд.

Неколико владиних ревизора је уочи почетка Олимпијских игара навело да трошкови могу бити двоструко већи од пријављених.

Без обзира на коначну цену трошкова, 5,9 милијарди долара је приватног новца, а остатак је са различитих нивоа финансирала јапанска влада.

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С

Прочитајте ЈОШ:

Барселона жели Левандовског – Лева жели у Барсу

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy