ИН4С

ИН4С портал

Оливеру Ивановићу поново продужен притвор

Судија Еулекса у Основном суду у северној Косовској Митровици Роксана Комша продужила је данас за још два месеца притвор лидеру СДП Оливеру Ивановићу, оптуженом за убиства Албанаца 1999. и 2000. године.

oliver ivanovic

Заменица председника СДП Ксенија Божовић рекла је за агенцију Бета да је таква одлука неоправдана.

,,Недопустиво је да се нашем лидеру продужава притвор док се Дреничкој групи, која се терети за тешка кривична дела омогућава одбрана са слободе“, рекла је Ксенија Божовић.

Ивановић је ухапшен 27. јануара и на терет му се ставља да је 14. априла 1999. и 3. фебрара 2000. године починио ратни злочин против цивилног становништва и подстицање на тешко убиство више Албанаца у Косовској Митровици“.

Ивановић се пред судом појавио на два рочишта, 26. августа и 18. децембра, када се пред судским Већем изјаснио да „апсолутно није крив“ за дела која му се стављају на терет.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy