ОПЕТ КРИВА Србија – „не да ништа“: Министарство одбране нема ратне заставе из НОБ-а
1 min readМинистарство одбране Црне Горе још није повратило све ратне заставе из рата 1941-1945. године које су тражили од војног музеја Србије.
То је за Дан потврдио Предраг Бошковић, министар одбране који подсјећа да су током 2018. године од Министарства одбране Србије тражили да им се доставе све ратне заставе, али да су им одговорили да нису у могућности да им их уступе већ да могу урадити копију на бази тих које су у музеју.
Годину и по дана од тада, упитан да прокоментарише да ли има помака у повраћају ратних војних застава, Бошковић је навео да је сада све стопирано.
“Када су у питању ратне заставе то је иницијатива која је потекла од СУБНОР-а и антифашиста. Они су захтијевали од нас да интервенишемо преко Министарства одбране у Србији које је у посједу застава. Добили смо одговор који сте казали са којим смо упознали СУБНОР и антифашисте, чекамо свакако и одређену реакцију. Све је то стопирано због ових дешавања, сачекаћемо да прођу избори и у Србији и у Црној Гори па ћемо са том иницијативом наставити, а свакако ћемо јавност упознати шта ће бити коначан одговор по том питању”, навео је Бошковић.
Бошковић је прије неколико дана најавио да ће заједно са Главним градом у Маслинама градити војни музеј у којем ће бити показан дио славне историје коју црногорска војска кроз вјекове има, пише ДАН.
Он је навео да ће за ову намјену понудити један од простора у касарни Маслине, и то онај који иде према Рибници.
“Око свега ћемо консултовати Министарство културе и надлежне институције које се баве музејском грађом. Оно што је нама битно и за шта смо заинтересовани је да велики број артифеката војних који постоје од најранијих војних дешавања на простору данашње Црне Горе па до данашњег дана желимо да изложимо и ставимо на располагање становништву да може да сагледа како је то некад изгледало, а како данас изгледа”, рекао је Бошковић.
На питање да ли ће музеј бити у дијелу гдје је сада спомен соба Пете полетерске он је рекао да се ради о прилично неадекватном простоу за такву врсту изложбе.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Hajde više braćo, smanjite priču o ovom kikirezu.
Očigledno je da srbi nemaju što pokazati svijetu do tuđe istorije, tradicije, znamenja… U slučaju barjaka iz perioda II Svjetskog rata, srbi se jedino mogu pohvaliti crnim zastavama sa kostima (sličnim onim iz „Pirata s Kariba“ sa Perle kapetana Džeka Speroua) za koje se tradicionalno vežu i insistiraju na njima. Zastave crnogorskih udarnih brigada poprskane krvlju njinih proletera štrče među srpskim četničkim znamenjima i ne pripadaju Servii.
Ti si splacina.
Sve zastave pripadaju srbiji kao naslednici Jugoslvije ova budala zna samo da zapomaže i da kevće
E
Dosta je ovom kretenu i zastava Volija da mase sa njom.