ИН4С

ИН4С портал

Организоваће кампању за грађане око обештећења због нестанка струје

Скупштински Одбор за економију тражио је од Регулаторне агенције за енергетику (РАЕ) да се организује кампања која би грађанима приближила процедуре за обештећење у случају нестанка струје, које је ступило на снагу од августа, а креће се од 20 до 200 евра.

Илустрација (Фото: Shutterstock)

Скупштински Одбор за економију тражио је од Регулаторне агенције за енергетику (РАЕ) да се организује кампања која би грађанима приближила процедуре за обештећење у случају нестанка струје, које је ступило на снагу од августа, а креће се од 20 до 200 евра, пише Побједа.

Одбор је јуче подржао извјештај о раду РАЕ за прошлу годину, а предсједник Одбора РАЕ Бранислав Прелевић је казао да ће се припремити за ту кампању.

Рашко Коњевић (СДП) је подсјетио на честе нестанке електричне енергије без икаквог објашњења и потребу да се грађани обештете.

Оцијенио је да су компликоване процедуре када дође до квара апарата у домаћинству због нестанка струје или пада напона. Обично се, казао је, минимално или ништа не наплати.

Прелевић је казао да му је чудно да се до данас нико није јавио РАЕ, који је другостепени орган, али и додао да смо тек на почетку.

“Да ли је могуће да људи не знају за ту могућност? Правила су ступила на снагу у вријеме годишњих одмора, што можда није био најбољи тренутак. Правила смо ставили на сајт, али ћемо разматрати и организовање кампање”, објаснио је Прелевић, који сматра да треба да плати онај који изазове проблем и додао да ће бити упорни у мониторингу.

Борис Мугоша (СД) је казао да је добро што се креће у пројекат двостраног напајања Трафостанице Подгорица 4 која је узрок честих нестанка струје на подручју главног града и занимало га је докле се стигло са уградњом паметних бројила.

Представник РАЕ Драгутин Мартиновић је објаснио да проблем са трафостаницама Подгорица 4 и Улцињ још није ријешен због имовинскоправних односа.

Прелевић је рекао да је тачно да је уграђено 76 одсто паметних бројила и оцијенио да је можда боље да се иде полако и рационално, а не на 100 одсто по сваку цијену. Подсјетио је да су компаније из електроенергетског сектора оствариле рекордне приходе и нето профит од 55 милиона еура у прошлој години.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy