Освета Аустралијанки за пораз кошаркаша, Српкиње декласиране у олимпијском четвтрфиналу

Женска кошаркашка репрезентација Србије поражена је од Аустралије у четвртифналу Олимпијских игара резултатом 84:65.

Кренула је утакмица врло тврдо, што је било и очекивано за овако важан сусрет. Аустралија је најпре преко центара успевала да оствари предност, а потом је почео да их служи и шут за три. Већ после десет минута оствариле су Аустралијанке пристојну предност од седам поена. Друга четвртина била је још гора по Маринине „лавице“. Кренуле су Аустралијанке још агресивније у нападу, одузимале лопту и погађале из контри и полуконтри, пренијеле су Новости.

Друго полувреме није донело много промена. Средином ове деонице, наше девојке су заиграле мало боље и успеле да смање предност на минус 11, али то је било све од Србије на овом мечу. Две везане изгубљене лопте и лако примљени кошеви, практично су сломили Маринине „лавице“. До краја треће деонице, предност је отишла преко 20 поена и било је јасно да ће Србија остати без шанси да се бори за медаљу у женској кошарци. Последњих десет минута Аустралија је мирно привела меч крају и бориће се за медаљу на Олимпијским играма.